hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Ako prežiť pôst: 3 online projekty pre mladých, deti i dospelých

Využite niektorý z online projektov, ktoré chcú pomôcť lepšie prežiť pôstne obdobie. 

Séria krátkych zamyslení pre mladých Forty For You, Dobrôtkine dobrodružstvá pre najmenších či myšlienky od svätých rehoľníkov. To sú tri projekty, ktoré prichádzajú na pomoc pre lepšiu prípravu na najväčšie kresťanské sviatky roka.

Forty For You

Opri sa každý deň o inšpiratívne zamyslenie vychádzajúce z evanjelia dňa, krátku osobnú modlitbu, predsavzatie, podnetný obrázok a inšpiratívny bonus z virtuálneho sveta. Toto všetko ponúka séria krátkych zamyslení Forty For You, ktorú už po piaty raz ponúka združenie mladých Laura v spolupráci s mladými dobrovoľníkmi. „Autormi zamyslení sú mladí ľudia, ktorým záleží na ich duchovnom živote, ale aj na živote tých, ktorých stretávajú vo virtuálnom svete, kde môžu svoje myšlienky zdieľať,“ informuje Laura na svojom webe.

Pôstny projekt štartuje dnes a každý deň sa doň možno zapojiť na facebooku, webovej stránky Laury a na www.40dni.sk.

© Forty For You, Laura
Súčasťou každodenného zamyslenia je podnetná ilustrácia, táto pochádza zo začiatku minuloročného pôstu

Dobrôtkine dobrodružstvá

Novinku tohto roku zažije pôstny projekt pre najmenších. Cyklus siedmich krátkych príbehov pre deti vo forme voľne šíriteľných videí prináša videoportál Misie filmom. Hlavná postava Dobrôtka uvedie každú pôstnu stredu biblický príbeh, na ktorý bude nadväzovať úloha spojená s konkrétnou aktivitou detí. Cieľom projektu je podľa tvorcov motivovať deti k tomu, aby boli lepšie a konali dobré skutky.
© Misie filmom
Dobrôtka bude každú stredu sprevádzať pôstnym obdobím najmenších divákov

Pôst so zasvätenými

Získaj každý deň email s myšlienkou svätca – rehoľníka a zastav sa takouto formou uprostred pôstneho dňa. Stačí, ak sa zaregistruješ v rámci projektu Pôst so zasvätenými, ktorý pripravila Konferencia biskupov Slovenska v spolupráci s vedúcou Koordinačného tímu pre Rok zasväteného života sestrou Hermanou Matlákovou, SMVS. Myšlienky je možné sledovať aj na webe i Facebooku Výveska.sk, ktorý je hlavným partnerom projektu.
© Výveska
Projekt „Pôst so zasvätenými“ ponúka možnosť získať každý deň myšlienku emailom, na webe alebo FB-stránky Výveska
Foto perex: © Martin Dorsch

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.