hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

B-Joey má novú pieseň, upozorňuje na Hlas nevinných

Spevák B-Joey má hudobnú novinku. Hlas nevinných naspieval s detským zborom.

Ešte nedávno pôsobil výlučne ako líder gospelovej kapely, dnes jeho popovú tvorbu oceňujú osobnosti svetového hudobného priemyslu. B-Joey (vlastným menom Jozef Bubnár) do nej prispel novinkou, ktorá má opäť hlboký a emotívny odkaz. S názvom Hlas nevinných.

V novinke účinkuje aj detský zbor

B-Joey sa po desiatich rokoch fungovania vlastnej kresťanskej pop rockovej formácie S2G Band pokúša už dva roky zaujať progresívnou popovou tvorbou. Rok 2014 mu za jeho snaženia priniesol mnohé ocenenia od najväčších mien svetového hudobného priemyslu v USA či Veľkej Británii. Tieto úspechy ho však nezabrzdili v umeleckej tvorbe, a tak prichádza s úplnou novinkou „The Voice of Innocent“ (Hlas nevinných), do ktorej si na výpomoc prizval menší detský zbor.

© B-Joey
Spevák B-Joey predstavil novinku, Hlas nevinných naspieval s detským zborom

Ako otec dvoch dcérok vnímam hlas nevinných, hovorí B-Joey

Skladba je v poradí B-Joeyho šiesta a spevák ňou pokračuje v posolstve piesne Humanity z mája minulého roku, ktorá bola venovaná podpore mieru na Ukrajine. „Svet sa aj v dnešnej dobe topí v rôznych vojnových konfliktoch, zločinoch a podlosti. Naproti tomu, ako otec dvoch malých dcérok vnímam úplne inú stránku sveta. Deti sú stále šťastné. Za jednoduchú hru s nimi, za sladkosť, za slnko, za všetko to, čo my dospelí berieme ako samozrejmosť,“ vysvetľuje B-Joey, čo ho inšpirovalo k tvorbe Hlasu nevinných. Takýto nakoniec v piesni možno aj počuť. „Dostal nápad, že ak majú moje skladby obsahujúce posolstvo mieru, lásky a pokoja znieť presvedčivo, musia mi ju pomôcť naspievať práve tí, ktorí toto všetko žijú,“ dodáva mladý autor. Skladba vznikla opäť v spolupráci so známym producentom Randym Gnepom, ktorý piesni dodal moderný zvukový náboj.

V nových piesňach B-Joeyho je podľa mnohých jasne viditeľné posolstvo kresťanských hodnôt, ktoré sa autorovi vryli do srdca počas dlhoročnej gospelovej tvorby. „Za to, kým si, sa nikdy nehanbi,“ zvykne hovoriť. Odkazmi piesní to dokumentuje aj jeho nová autorská etapa, ktorá má čo ponúknuť aj poslucháčom kresťanskej hudby.
Autor: Kristína Zelná
Foto: B-Joey

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.