hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

CampFest pozná prvých interpretov zo zahraničia, prinesú hudobné osvieženie

CampFest predstavil prvých zahraničných hostí. Prídu z Spojených štátov a Británie.

Na CampFeste ani toto leto nebudú chýbať zahraniční interpreti, na Ranči v Kráľovej Lehote vystúpia medzinárodne obľúbení Christafari z Ameriky a Rivers & Robots z Británie. Open-air festival s kresťanskou hudbou ich predstavil ako prvých hostí.

Hostia prinesú hudobné osvieženie, Christafari už druhý raz

Napriek bohatému sprievodnému programu je CampFest stále najmä hudobný festival, ktorý na pódium pozýva spevákov a muzikantov rôznych žánrov. Predstavené mená budia pozornosť z hľadiska ich špecifického hudobného záberu v rozmedzí kresťanskej hudby a na Slovensko prinesú osvieženie aj inšpiráciu.

Vrcholoví Gospel Reggae umelci, ktorí kombinujú tradičné rytmy s moderným dancehall reggae

Christafari prisľúbili účasť už po druhýkrát. Celosvetovo predali viac ako pol milióna albumov, čím sa zaradili medzi top Gospel Reggae umelcov všetkých čias. Napriek tomu, že ich srdcovou záležitosťou je slnečné reggae, nehlásia sa k rastafariánom, ale priamo v názve kapely naznačujú, že ich Spasiteľom je Ježiš Kristus.

Po vyše dvoch desaťročiach zažívajú svoje najlepšie obdobie. V roku  2013 so svojím albumom   “Reggae  Worship:  A  Roots  Revival”,  dosiahli  hit #1 v Billboard Reggae Albums chart. Tento je ich prvým chválovým albumom, kde prepracovali tradičné, ale aj moderné chválové piesne do svojej vlastnej originálnej podoby. Vo svojej tvorbe využívajú unikátnu kombináciu tradičných rytmov a moderného dancehall reggae, a tak ohlasujú nekompromisnú správu o nádeji a spasení stratenej generácii.

Kapely banner R&R

Zoskupenie z Manchestru obľubuje „indie“, na CampFeste predstaví nový album

Rivers & Robots je worship projekt z Manchesteru, ktorý hrá stále viac obľúbený štýl „indie“. Pôvodne začínali ako sólo projekt v roku 2010, no do roku 2012 sa rozšírili na serióznu kapelu. Samotní členovia hovoria, že milujú Ježiša a radi ho chvália skrze piesne, hudbu, kreativitu a umenie. „Naším cieľom je tvoriť piesne, ktoré vyjadrujú a prehlasujú, kým je Boh,” vysvetľujú.  Tieto piesne sa najčastejšie preformujú do indie, folku a elektronických piesní. Zoskupenie Rivers & Robots tvoria Jonathan Ogden, David Hailes, Nathan Stirling a Kelani Koyejo. Ak sa práve nevenujú hudbe, milujú šálku anglického čaju a koláče. Rivers & Robots vystúpia s novými piesňami z ich posledného albumu, ktorý vychádza už tento rok.

Prípravy prebiehajú vo veľkom, vstupenky sú už v predaji

CampFest aktuálne pripravuje rozsiahly program festivalu so 150 dobrovoľníkmi. Organizátori pozývajú pridať sa k nim cez webovú stránku. Vstupenky si možno zakúpiť v predpredaji.

CampFest je open air festival, ktorý organizuje Mládež pre Krista – Slovensko. Od 4. do 7. augusta v lokalite obce Kráľova Lehota (pri Liptovskom Hrádku) ponúkne bohatý program, ktorého súčasťou budú pestrá hudba, dynamické chvály, hlboké uctievanie, inšpiratívne slovo, semináre či svedectvá na viacerých pódiách súčasne. Tohtoročný festival nesie tému „Príď“. CampFest sa teší obrovskému záujmu, každoročne sa na ňom zúčastňuje viac než 5-tisíc mladých ľudí.

Text: -ts-/Michaela Paštrnáková + úprava
Foto: CampFest

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.