hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Do Bystrice smeruje 1500 mladých, víkend bude patriť Godzone konferencii

Témou tohtoročnej konferencie je výzva „Celým srdcom“.

Vypredaná banskobystrická Športová hala Štiavničky cez víkend privíta stovky aktívnych kresťanov, ktorí sa stotožnili s víziou generácie žijúcej pre Božie kráľovstvo. Známi rečníci Mário Tomášik, Ján Buc, Július Slovák a Zuzana Petrová i kapely Timothy, ESPÉ, Heartbeat, LCH Live či Dominika Gurbaľová vystúpia na Godzone koferencii.

Od roku 2012 hovoríme o Generácii, ktorej ide o Božie kráľovstvo a veríme, že práve vtedy táto generácia naozaj povstala a stále rastie. Téma pripravovanej konferencie bude „Celým srdcom“ a chceme hovoriť o tom, že ako generácia sme povolaní hľadať Boha celým svojím srdcom, milovať ho, slúžiť mu a dôverovať mu celým svojím srdcom,“ približuje výkonný riaditeľ Godzone Dávid Slavkovský tému tohtoročnej konferencie. Koná sa už po šiesty raz a už týždeň pred konaním počíta s účasťou 1500 účastníkov, pričom vstupenky je možné kúpiť si už iba na mieste.

Projekt Godzone je známy najmä evanjelizačným turné, ktoré organizuje každoročne v novembri počas Týždňa Cirkvi pre mládež. K turné pred rokmi pripojili Godzone konferenciu s cieľom „vytvoriť priestor spoločných modlitieb, zdieľania a rastu pre všetkých, ktorí sa identifikujú ako súčasť Generácie KIOBK (ktorej ide o Božie kráľovstvo)“.

Konferencia sa tento rok zameriava na vykročenie „Celým srdcom“

Počas dvoch dní konferencie účastníci zažijú vyučovania, modlitby chvál, spoločnú svätú omšu, ale aj zábavný program – napríklad počas Mix Session. Rečníci Mário Tomášik, Ján Buc, Július Slovák a Zuzana Petrová budú hovoriť o jednej z oblastí, v ktorej chce pozvať generáciu KIOBK vykročiť „Celým srdcom„, čo je téma tohtoročnej konferencie. Celý program je k dispozícii na webe podujatia.

Chvály počas konferencie budú viesť kapely Timothy, ESPÉ, Heartbeat, LCH Live a Dominika Gurbaľová a špeciálnym hudobným hosťom konferencie bude Ľudová Hudba Javorníček z Hvozdnice, ktorej členovia sú súčasťou spoločenstva EFATA v Považskej Bystrici. Paralelne s programom konferencie bude prebiehať detská konferencia, ktorá má byť pozvaním aj pre rodiny s deťmi.

Autor a obrázok: ts + úprava / Ivana Šalgová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.