hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Emanuel pozýva na veľké stretnutie mladých, On je živý má 20 rokov

Nitra bude hostiť už 20. ročník medzinárodného stretnutia mladých „On je živý“. Prednášať bude aj český karmelitán P. Vojtěch Kodet.

Každoročné medzinárodné stretnutie mladých „On je živý“ jubiluje, Komunita Emanuel ho na prelome mesiacov organizuje už po dvadsiaty krát. Na účastníkov v nitrianskej mestskej hale na Klokočine čaká hlboký duchovný, hudobný i zábavný program.

Jubilejný ročník na tému „Urobte všetko, čo vám povie“

Témou 20. ročníka akcie je citát z Jánovho evanjelia „Urobte všetko, čo vám povie“ (Jn 2, 5). „Je o tom, ako plniť Božiu vôľu v živote, ako milovať Boha, ako milovať seba, ako pracovať na medziľudských vzťahoch a k tomu by sme chceli povzbudiť aj mladých ľudí, aby prišli a toto odovzdali Bohu,“ zdôvodnil význam motta organizátor stretnutia Štefan Kosdi pre Televíziu Lux. V jeho duchu bude vedený celkový program vrátane prednášok, hosťami budú český karmelitán P. Vojtěch Kodet a generálny vikár nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek. Nedeľnú sv. omšu bude celebrovať nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák.

© On je živý 2015

Stretnutie mladých si za roky vybudovalo značku hlbokého duchovného podujatia pripraveného na vysokej úrovni. Organizátori každoročne pozývajú mladých prísť stretnúť sa s Bohom, povzbudiť sa vo viere, zažiť spoločenstvo a tomu prispôsobujú program i celkovú organizáciu. Okrem prednášok uznávaných hostí nebudú v programe tohto roku chýbať koncerty kapiel Emanuel Band a Ignore T.G.I.D., modlitby chvál, sv. omša, adorácia, osobné svedectvá či aktívne uvažovanie o aktuálnych témach. Vrcholom stretnutia bude sobotný Večer milosrdenstva. Na stretnutí má svoje miesto aj zábavný program, tešiť sa možno napríklad aj na slackline (balansovanie, chodenie a skákanie na popruhu upevnenom medzi dvomi bodmi).

Pripravená je pestrá ponuka workshopov, deti počas nich postrážia animátori

Organizátori predstavili zaujímavú ponuku workshopov. Francúzsky kňaz venujúci sa pastorácii povolaní Thierry Quelquejay, zasvätená sestra Komunity Emanuel Norika Opralová a diakon Komunity Emanuel Radovan Hasík povedú workshop o povolaní k zasvätenému životu. Kňazi Komunity Emanuel Martin Harčár a Peter Repa budú hľadať odpoveď na otázku „Chcem sa modliť, ale ako?“ a s účastníkmi sa stretnú v škole modlitby. Workshopy sa zamerajú aj na témy „Viera a biznis“ (vedie Miroslav Očenáš), Vzťahy v manželstve (Komunita Emanuel – Brno), jedným z nich bude aj „Tanečný workshop“ na čele s Ester Drdulovou a Zuzkou Michalovou.

Na stretnutí mladých bude možné využiť službu stráženia detí v detskom kútiku, ktorú budú vykonávať skúsení animátori. Organizátori podujatia nevyberajú žiadny vstupný poplatok, účastníci platia iba za ubytovanie a stravu. Zaregistrovať sa na podujatie je potrebné elektronicky – vyplnením prihlasovacieho formulára.

„On je živý“ sa uskutoční v období polročných prázdnin, a to počas víkendu 30. januára až 1. februára. Viac informácií možno nájsť na www.onjezivy.sk.

Portál igospel prinesie hudobný videozáznam

Portál igospel vám v spolupráci s projektom Misiefilmom.sk prinesie videozáznam hudobných vystúpení zo stretnutia mladých „On je živý“. Viac informácií prinesieme už čoskoro.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.