hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Fotoreport: Aká bola Godzone konferencia

Tisícka mladých sa zišla „V Jeho mene“. Ku Godzone konferencii sa vraciame fotografiami.

Tisícka sŕdc otvorených pre malé i veľké skutky, ktoré môžu prebudiť krajinu. Mladí ľudia z celého Slovenska, zhromaždení v obrovskej rodine. Silnej, plnej radosti, nadšenia, zapálenej pre Božie veci. Takto vyzerala Godzone konferencia 2015.

Mladí sa v športovej hale uprostred krajiny stretli, aby oživili svoju túžbu po hodnotách a uistili sa, že zmena je možná. „V Jeho mene“ nebol len názov akcie, je to výstižné opísanie všetkého, čo sa cez víkend v Ružomberku dialo. Nešlo iba o štýlové, oslovujúce, výborne zorganizované stretnutie pre mladých. Ono bolo iba pozvánkou navrátiť sa do intímneho vzťahu s Ním. Znamená to, že si nájdeš čas – len ty a Boh.

Lídri chválových kapiel ani spíkri to za nikoho neurobia. „Ľudia veľakrát slúžia, robia veci pre Boha a majú obrovskú vášeň robiť veľké veci, ale majú len máličko intimity s Ním a preto vyhoria,“ vyznala v Ružomberku Janka z Heartbeat. Konferencia bola príležitosťou vytvoriť si čas a priestor na ten najdôležitejší vzťah. Ponoriť sa do Jeho prítomnosti. Ale s cieľom byť praktickým, ochotným pomôcť vo svete a meniť tak atmosféru na Slovensku.

Pozývame ťa ponoriť sa aspoň čiastočne do víkendovej atmosféry vo fotoreportáži.


Godzone konferencia očami premiérového účastníka

Godzone konferenciu som tento rok navštívil po prvýkrát. Nezažil som radikálne obrátenie, ani som nepocítil zázračné uzdravenie, bez čoho sa podľa niektorých podobná akcia azda ani nezaobíde. (Výnimkou je odlúpnutie bradavice, ktorej som sa predtým nemohol zbaviť a tiež sv. spoveď, čo je pre mňa top duchovné uzdravenie.) Ale musím povedať, že neľutujem.

Bolo krásne a povzbudzujúce sledovať tisíc mladých ľudí modliť sa spolu. Vidieť kresťanov robiť veci kvalitne, moderne a hlboko. Pozorovať mladých aj starších, politikov, deti, umelcov, otcov a matky spolu s kňazmi, seminaristami, pracujúcimi, študentmi a rehoľnými sestrami, ako aj kresťanmi z iných denominácií, zjednotených pre tie isté veci. Pre Božie veci.

Verím – ako to na konferencii viackrát zaznelo -, že to, čo sme prežili ako spoločenstvo a čo viacerí zažívame aj v osobnom stretnutí s Ním, nezostane zavreté iba kdesi v športových halách, na chválach, modlitbách a v kostoloch, ale že generácia KIOBK (ktorej ide o Božie kráľovstvo) to v Božej milosti dokáže priniesť aj do ulíc, škôl, univerzít, firiem, politiky a všade, kde niekto z nás príde v Jeho mene. Verím v zmenu atmosféry na Slovensku a vo svete mocou malých skutkov s veľkou láskou.

– František Bartek –


Godzone konferencia obrazom

Kapely Heartbeat a GodKnows vedú spoločné chvály. Hudobné zoskupenia prievidzského spoločenstva Piar stavajú na intimite s Otcom. Počas chvál sa modlia, aby sa s Ním osobne stretli aj ostatní. Túžia uvoľňovať radosť, slobodu, uzdravenie a nové prebudenie.

Charizmatický a radosť rozdávajúci Američan Sean Feucht. Na konferenciu do Ružomberka pricestoval s celou rodinou – manželkou a troma deťmi. Ľudí povzbudzuje slovom i hudbou, najmä svojím ukulele. Ročne precestuje približne 20 až 30 krajín.

Kto chce byť svetlom? (počas Seanovho príhovoru)

Sean so svojou manželkou Kate a malým synom Ezra sledujú program z balkóna.

Jedna z off stage aktivít s názvom „Toto je pravda o nás„. Človek príde k zrkadlovej stene, chvíľu sa tam na seba pozerá a potom napíše bielou fixou na zrkadlo pravdu o sebe – ako ho vidí Boh.

Účastníci mali priestor na maľovanie obrazov, ktoré im dával na myseľ či na srdce Duch Svätý.

Najvzácnejší bod programu – sv. omša. S chválou, atmosférou neba.

Lámačské chvály s malou posilou. Slúžili hudbou počas sv. omše.

Moderátori Ivo a Jay

„Neboj sa odvážne kráčať v Jeho mene. Svoje rozhodnutie vykročiť si môžeš zvečniť aj na fotke. Postav sa za konštrukciu a odfoť sa!“ Takto znel odkaz pri foto paneli. Odfotením sa a uploadnutím fotiek na sociálne siete mohli mladí tiež pomôcť vytvoriť album ľudí, ktorí vykročili.

Kapela Espé vedie chvály. Túži po zmene atmosféry na Slovensku ako nikdy predtým.

Godzone shop

gdz 13

Tradičnou súčasťou konferencie je „Mix session“. Svedectvá ľudí, ktorých nevidieť často na pódiách, ale ich život odráža slávu neba.

Autor fotoreportu: Monika Tuková
Snímky: Monika Tuková, Filip Lehotský

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.