hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Godzone s ďalším turné, prichádza Zmena atmosféry

Zmena atmosféry bude mať šesť zastávok, zasiahne mladých doma i v Čechách.

Projekt Godzone pozýva mladých ľudí na Slovensku aj v Čechách zažiť neopakovateľný večer originálnej hudby, tanca a divadla v spojení s duchovným posolstvom a osobnými príbehmi ľudí. Prepojenie všetkých týchto prvkov v rámci produkcie na veľkých pódiách prinesie evanjelizačné turné Godzone tour už po siedmy raz. Od 16. do 21. novembra navštívi mestá Poprad, Košice, Žilinu, Bratislavu, Brno a Zvolen. Vstup na evanjelizačné koncerty je pre všetkých zadarmo.

Minulý rok sa návštevnosť turné vyšplahala na číslo 16 000 a organizátori očakávajú ďalší nárast. „Turné je výnimočné podujatie. Ponúka možnosť zabaviť sa, prežiť príjemný večer a zároveň prináša možnosť pozrieť sa na kresťanský život a prežívanie viery novým spôsobom. Hlavne osobné príbehy a modlitebná atmosféra, ktorá tam každý deň je, je to, prečo ľudia na turné chodia a zavolajú stále viac svojich známych,“ hovorí člen organizačného tímu turné Dávid Slavkovský. Po viacerých rokoch sa v novembri turné opäť vracia do Žiliny, po prvýkrát vo svojej histórii zavíta do Zvolena a tiež prekročí hranice Českej republiky, aby navštívilo Brno. „Je to mesto, kde je veľké množstvo študentov a mladých ľudí a zároveň tam chodí na školy aj pomerne veľa Slovákov, preto sme sa rozhodli organizovať turné aj tam,“ vysvetľuje výber Brna Slavkovský.

gdz 2014 _ 2

Siedmy ročník turné sa opäť uskutoční v rámci podujatí Týždňa Cirkvi pre mládež pod záštitou Rady pre mládež a univerzity pri Konferencii biskupov Slovenska. Témou tohtoročného turné je Zmena atmosféry.Každý rok prinášame jednu tému, ktorá určuje celé turné ako myšlienkovo, tak aj produkčne. Posledné tri roky sme stále hovorili o Generácii, ktorej ide o Božie kráľovstvo a Zmenu atmosféry vidíme ako ďalší krok, ktorí stojí pred touto generáciou. Verím, že v našej krajine povstala táto Generácioa KIOBK a je čas, aby začala v Ježišovom mene prinášať zmenu atmosféry. Nebyť viac tými, ktorí sú ovplyvniteľní atmosférou a okolnosťami vo svojich životoch, ale ktorí sú schopní prevziať zodpovednosť a sami meniť hru,“ približuje víziu turné riaditeľ projektu Godzone Július Slovák.

Hudobne budú dominovať eSPé, Heartbeat či Godknows

Evanjelizačným koncertom v športových halách a na zimných štadiónoch bude dominovať hlavne hudobná produkcia z dielne známych slovenských kresťanských kapiel ESPÉ, Heartbeat, Godknows a ich ďalších hudobných hostí. Chýbať nebudú ani videoprojekcie, krátke divadlo a tanec. Každému večernému programu bude predchádzať aj evanjelizácia v uliciach jednotlivých miest a tiež pozývanie žiakov a šretudentov na miestnych základných a stdných školách. „Každé mesto je iné a všade si to vyžaduje veľké množstvo príprav. Sme ale veľmi vďační za lokálnych dobrovoľníkov zo spoločenstiev a farností, ktorí nám v tom celom veľmi pomáhajú. Bez nich by to bolo pre nás veľmi ťažké,“ hovorí Dávid Slavkovský.

gdz 2014

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 z túžby odpovedať na výzvy k novej evanjelizácii a venovať sa najmä mladým ľuďom na Slovensku. Odvtedy vyrástol a okrem evanjelizačného turné sa dnes venuje aj menším misiám vo farnostiach, na školách a medzi birmovancami, tvorí evanjelizačné programy na rôzne podujatia a festivaly, prevádzkuje dva ročníky animátorskej školy, venuje sa tvorbe formačných videí, prevádzkuje obchod s evanjelizačným oblečením, každý mesiac pripravuje reláciu pre TV LUX a v rámci svojej činnosti tiež vytvoril film o duchovnej histórii Slovenska s názvom Boh miluje Slovensko.

zmena atmosfery _ gdz _ plagat

Zdroj a foto: TS Godzone / Ivana Šalgová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.