hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospelové kapely môžu vyhrať vystúpenie na Festivale Lumen

Festival Lumen dáva skvelú možnosť pre gospelové kapely. Tri víťazné na ňom vystúpia.

Jednoduché prihlásenie a nenáročná súťaž. Toľko stačí, aby si slovenské a české gospelové kapely mohli zahrať na trnavskom city festivale Lumen. O troch účinkujúcich rozhodnú fanúšikovia hlasovaním a hlavný tím festivalu v rámci súťaže „Festival Lumen Challenge“.

Skupiny, ktoré tvoria kresťanskú hudbu, sa môžu stať protagonistami 23. ročníka Festivalu Lumen. Stačí, ak sa zapoja do súťaže a získajú podporu od fanúšikov a festivalového tímu. „Festival Lumen sa snaží každý rok podporovať slovenskú a českú gospelovú scénu, preto organizujeme aj Festival Lumen Challenge,“ vysvetľuje PR manažér Festivalu Lumen Michal Královič. Súťaž je podľa neho atraktívna tým, že „trom výhercom ponúkne možnosť spropagovať sa a zahrať si na jednom zo sprievodných pódii festivalu„.

© Festival Lumen / fln.sk
“Festival Lumen Challenge” umožní trom gospelovým kapelám zaradiť sa medzi protagonistov trnavského city festivalu

O finalistoch rozhodnú lajky, troch víťazov vyberú organizátori

Prihlásiť do súťaže sa môžu slovenské a české kapely do 25. apríla. Nasledujúci deň sa začne dvojtýždňové hlasovanie fanúšikov na festivalovej FB-stránke, z ktorého sa šesť kapiel dostane do užšieho výberu. O troch výhercoch rozhodne hlavný tím festivalu a ich mená predstaví 10. mája. Súťaž sa koná po tretíkrát, víťazmi predošlých ročníkov sú kapely No Xcuse a Vigília.


Prečítaj si aj:
Festival Lumen predstavil headlinera i známe tváre XL zóny


Prihlásiť do súťaže sa možno odoslaním emailu na adresu sutaz@festivallumen.sk s uvedením názvu a krátkym predstavením kapely, fotografiou, odkazom na minimálne jednu autorskú pieseň, ako aj na stránku, FB fanpage alebo iný profil kapely. Viac informácií možno nájsť na webovej stránke festivalu.

Autor: -ig-
Foto: Festival Lumen / fln.sk

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.