hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Janais vydala nádherný vianočný album

CD Vianočná pozýva dotknúť sa Vianoc originálnym spôsobom.

Podmanivý album, ktorý vám pomôže dotknúť sa Vianoc. Takto možno označiť nové CD speváčky Janais s 13 piesňami, ktoré sú rozprávkovou prechádzkou medzi žánrami.  Vydarená hudobná zbierka ponúka originálne spracovania predovšetkým tradičných kolied, ale aj francúzskych i amerických tradicionálnych vianočných piesní. Nechýbajú ani autorské skladby Janais.

Nech sneží, Biela pieseň, L’enfant au tambour, Daj Boh šťastia, Keď tá jasná hviezda, Madona s dieťaťom, Petit papa Noel, Búvaj, Dieťa krásne, Go tell It on the Mountain, Breath of Heaven, Vianočná, Tichá noc či bonus „Blessed“. Tejto trinástke piesní dala Janais nový vianočný dych, pričom sa predstavuje aj ako textárka a skladateľka (skladby Vianočná, Biela pieseň). Špecialitou je slovenská verzia populárnej piesne Vianoc „Let it snow“, Janais stojí za textom (Nech sneží).

„O vianočnom albume sme uvažovali už asi tri roky, tento rok som sa rozhodla, že ho urobíme. Chceli sme vytvoriť trochu iné aranžmány, než aké sú známe už dlhý čas , bola to pre nás veľmi milá skúsenosť,“ priblížila speváčka, ktorá začínala ako speváčka gospelových piesní.

Na albume aj duet so Zuzanou Smatanovou

Na albume sa Janais predvedie ako speváčka zľudovelých vianočných popevkov, amerického tradicionálu i šansónu, spieva v slovenčine i francúzštine. O kvalitný hudobný doprovod sa postarala dvorná kapela dvorná kapela na čele s manželom Petrom Kothajom, spolupracovali však aj viacerí hostia ako Róbert Kováč (violončelista z košickej filharmónie), Rasťo Uhrík (kontrabasista Jany Kirschner), husľový virtuóz James Evans, basgitarista Pavol Hvišč či bubeník Michal Lorinc. Americký spirituál „Go, tell it on the mountain“ dotvorila prešovská vokálna skupina G.O.D.’s. Album ponúka aj duet so speváčkou Zuzanou Smatanovou (Biela pieseň).

Piesne z nového albumu predstaví Janais naživo do Vianoc ešte 19. decembra v Trenčíne.

Autor: -ig- / ts
Foto: Janais

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.