hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Je čas, tvrdí GT Slávka Tkáčová a predstavuje debutový album

CD obsahuje 12 piesní a vianočný bonus, na vzniku sa podieľali skúsení hudobníci.

Tri roky po tom, čo ovládla celoslovenskú súťaž Gospeltalent (GT), vydáva Slávka Tkáčová debutový album. Predstavuje na ňom svoju hudobnú i ľudskú cestu, ktoré dostali podobu 12 piesní a vianočného bonusu. CD spojilo nezameniteľný temperament nadanej autorky so skúsenými hudobníkmi a kvalitnou produkciou. 

Cítim to tak, že teraz bol ten správny čas. Dozrela som trošku ľudsky aj hudobne, a preto si myslím, že presne tak to malo byť,“ vyjadruje Slávka spokojnosť s načasovaním vzniku svojho prvého CD. Názov albumu „Je čas“ však vyjadruje aj jej osobnú výzvu nečakať v konaní dobra, lebo „teraz je ten čas začať od seba tvoriť krajší svet„. Máme sa tešiť zo života a vážiť si každý krásny, ale aj ten horší deň, zdôrazňuje Slávka. „Ak to tak náhodou stále nie je, ešte stále je čas zmeniť to,“ pozýva novým CD.

Piesne vznikali postupne počas troch rokov, album si vypýtali aj fanúšikovia

Debut mladej Bardejovčanky obsahuje 12 piesní, ktoré sa tvorili postupne v priebehu troch rokov (Dnes je krásny deň, Kým svet spí, Možno to mohlo byť inak, Chcem veriť, Nedokončené veci, Čiernobiela, Tak málo stačí – Hymna Tehličky pre Afriku 2014, Ulica, Dážď, Nananá, Slobodná, Pre rodičov) a bonus „Vianoce sú„. Vznikali v rozličných životných obdobiach a textovo i hudobne zachytávajú vývoj mladej speváčky a hudobníčky. Skladby autorka prezentovala na mnohých verejných podujatiach a CD vzniklo aj ako odpoveď na podnet od fanúšikov.

Album je plný príbehov, Slávka naň naspievala aj pieseň s piatimi súrodencami pre rodičov

Cédečkom som chcela hlavne potešiť svojich známych a ľudí, ktorí mi fandia. Celý čas tvorby piesní i natáčania samotného albumu bol pre mňa vzácny, získala som nové skúsenosti, našla priateľov s rovnakými záujmami a to celé ma posúva dopredu,“ sumarizuje Slávka. Z piesní na albume si najviac cení skladbu „Pre rodičov“.Každá pieseň ukrýva nejaký príbeh, ale najväčšiu cenu má pre mňa práve táto, lebo som ju spolu s mojimi piatimi súrodencami naspievala pre rodičov, ktorým vďačíme za viac než sa dá vysloviť,“ uzatvára.

je-cas-_-obal

Album vznikal v štúdiu Klaksón od augusta tohto roku, produkčne ho zaštítil Roman Šoltýs. Hudobne sa na ňom podieľali František „Hejo“ Tkáč (klávesy), Ľudovít Billý (gitara), Pavol Jenčo (elektrická gitara), Jozef Marcin (basgitara), Adam Kaščák, Michal Lörinc (bicie, perkusie), Adrián Harvan (saxofón). V piesni pre rodičov spievajú aj Vladimír Tkáč, František „Hejo“ Tkáč, Danka Tkáčová, Lenka Tkáčová, Janík Tkáč. Slávka Tkáčová je autorkou hudby i väčšiny textov, za textami stoja aj Lea Vasková (Dážď) a v spoluautorstve Ondrej Pankuch (Slobodná), Tomáš Popadič, Silvia Demská (Ulica).

Kde si objednať CD?

CD „Je čas“ si možno objednať priamo u Slávky Tkáčovej správou cez Facebook alebo emailom na adrese sl.tkacova@gmail.com.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.