hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Jeho Deti zvíťazili na medzinárodnej súťaži v Poľsku

Prvenstvo si Slováci odniesli za prevedenie dvoch kresťanských piesní.

Na medzinárodnej súťaži kresťanskej hudby Psallite Deo s účasťou piatich krajín zvíťazili Slováci. Zoskupenie „Jeho deti“ si prvenstvo odnieslo v kategórii vokálno-inštrumentálnych telies.

Domáce Poľsko, Ukrajina, Bielorusko, Rumunsko a Slovensko. Tak vyzeralo zloženie súťažiacich na 18. ročníku medzinárodnej súťaže, ktorú na podporu kresťanskej hudby zorganizovali v meste Kenty. V konkurencii siedmich zoskupení spievajúcich dve skladby najlepšie obstáli mladí Slováci z východného Slovenska, ktorí sa prezentujú pod názvom „Jeho deti“.

Psallite Deo _ Jeho deti

Vyhrali sme s piesňami Blogoslaw duszo moja Pana od poľského zboru TGD, teda Tretia hodina dňa a Everlasting Love od London Community Gospel Choir,“ približuje za zoskupenie Martin Jeriga. V porote súťaže, ktorú usporiadali v rámci projektu Vox Poloniae v réžii Ministerstva zahraničných vecí a pod patronátom viacerých poľských biskupstiev, mali zastúpenie doktorka umenia, operná speváčka a pedagogička Bozena Grudzinska-Kubik, pedagogička z Hudobnej akadémie v Katowiciach Beata Borowska, docent Hudobnej akadémie v Poznani Jan Borowski, skladateľ a klavirista Janusz Kohut a redaktor „Beskidzkiego Radia Katolickiego Aniol Beskidow“ a kňaz Stanislaw Joneczko.

Jeho deti _ diplom

V čase konania ostatného ročníka celoslovenskej súťaže Gospel talent sa Jeho Deti  predstavili ako „rozbiehajúci sa kolektív výnimočných ľudí z rôznych kútov východného Slovenska, ktorí sú zapálení pre hudbu ohlasujúcu Krista„. V súťaži sa vtedy so skladbou autorky Annamárie s názvom „Keď vchádzam“(vypočuť si ju možno v Hudobnej knižnici iGospelu) dostali až do finále, pričom ako dôvod prihlásenia sa do projektu uviedli, že majú čo ponúknuť slovenskej gospelovej scéne a „chceme to konečne robiť profesionálne„. Odvtedy zoskupenie aktívne vystupuje pri rôznych príležitostiach a umelecky rastie. Počas tohtoročnej Národnej púte v Levoči doprevádzali spevom mládežnícku polnočnú bohoslužbu, spievali i na novokňazskej sv. omši na arcidiecéznej púti v Gaboltove či na odpustových omšiach.

Autor: -ig-
Foto: Jeho deti / Martin Jeriga

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.