hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Klip, čo zobrazuje 11 sŕdc: Nie je nič príťažlivejšie, hovorí Sima

Hymna P15 Poklad dostala klip. Autorom sa podarilo zobraziť čisté srdcia.

Jedenásť príbehov vošlo do jedného klipu, aby ako celok zobrazili dôležitosť ľudského srdca. Na hlbinu takto zaťahuje pieseň Poklad od Simy Martausovej, ktorá sa stala hymnou blížiaceho sa Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade.

Sima Martausová: Záleží na tom, kto má aké srdce

Nezáleží na tom, čo kto robí, ale aké má srdce. Nič príťažlivejšie ako čisté srdce na človeku podľa mňa nie je,“ vyjadrila autorka hymny Sima Martausová radosť z toho, že nový klip zobrazuje rôznych ľudí ako krásnu symboliku pohľadu do ich vnútra. Téma čistého srdca jej sedí od momentu, keď ju oslovili pre tvorbu hymny.Bola som nadšená, že to môžem skúsiť a nebolo to vôbec ťažké. Je to krásna téma,” uviedla predčasom Sima s tým, že pred skladaním sa modlila, aby jej Boh dal dar zložiť hymnu podľa jeho predstáv. Teraz sa ju organizátorom stretnutia podarilo podporiť vydareným klipom.

©Klip Poklad / P15
Hymna P15 Poklad dostala klip. Autorom sa podarilo zobraziť dôležitosť čistého srdca, v klipe vystupuje 11 hercov.

Pre jeho vytvorenie oslovili Makyho Molnára s tímom. Výberom autora klipu si zároveň zvolili skúsenosť z mnohých podobných projektov pre kresťanské kapely, ktorou Maky disponuje. Pozvanie vytvoriť klip prijal, pretože „si vážim si a obdivujem Siminu tvorbu„. Sima hymnu zložila k téme stretnutia P15, ktorým je citát z Matúšovho evanjelia “Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha” (Mt 5,8). Rovnako aj klip zobrazuje krásu ľudí, ktorá vychádza z ich sŕdc. Vystupuje ich v ňom 11, herci predstavujú desať povolaní. Všetky tváre z klipu v ňom znázorňujú svoje skutočné životné povolania.  „Nikto nie je nafingovaný. Chceli sme, aby herci v klipe boli skutoční a autentickí, preto sme oslovili ľudí, ktorí skutočne žijú tieto svoje povolania,“ dopĺňa hlavný organizátor P15 Ondrej Chrvala.

Poprad bude hostiť mladých ľudí od 31. júla do 2. augusta 2015. Národné stretnutie mládeže P15 chystá Rada pre mládež a univerzity KBS s tímom dobrovoľníkov. Organizátori očakávajú, že pod Tatry príde najmenej tri až päťtisíc ľudí. Viac informácií nájdeš na webovej stránke P15.

Nový klip k hymne P15 od Simy Martausovej – Poklad:

Zdroj: Komunikačný tím P15
Foto: Klip Poklad / P15

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.