hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Kresťanov zjednocuje aj nová Slovenská ekumenická Biblia

Do tretieho vydania zapracovali vyše 1600 pripomienok od odborníkov aj čitateľov Biblie.

Všetkých kresťanov naprieč denomináciami a cirkvami spája úcta k Božiemu slovu. Šíreniu a vydávaniu ekunemických prekladov Biblie sa na Slovensku venuje Slovenská biblická spoločnosť . Začiatkom decembra vydala tretie opravené vydanie Slovenskej ekumenickej Biblie (SEB), ktoré je dostupné vo verzii s deuterokánonickými knihami aj bez nich.

V tomto roku Slovenská biblická spoločnosť vydala aj Študijnú Bibliu a pokračuje tiež vo vydávaní evanjelií vo veľkom písme pre slabozrakých. Študijnú Bibliu vydala Slovenská biblická spoločnosť v spolupráci s vydavateľstvom Porta libri a v pri jej zostavovaní sa vydavatelia rozhodli použiť najnovší opravený text SEB.

eku biblia

Nová Slovenská ekumenická Biblia je výsledkom úprav jazykového aj teologického charakteru, na ktorých pracovali dva tímy odborníkov zostavené z biblistov členských cirkví Slovenskej biblickej spoločnosti. Do tretieho opraveného vydania zapracovali vyše 1 600 pripomienok od odborníkov aj čitateľov Biblie a vložili do nej viac ako 19 000 krížových odkazov. Obsahuje tiež zjednotené znenie viac ako 4000 vlastných mien v Starom aj Novom zákone a alternatívne preklady pod čiarou.

Autor a obrázky: Ivana Šalgová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.