hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Slovenská hudba Nový singel a klip: Slávka Tkáčová pozýva žiť naplno a ísť za podstatným

Po boku skúsených hudobníkov a producenta predstavila Slávka Tkáčová jesenný singel.

 

Spojenie talentu so skúsenými hudobníkmi ašpičkovou produkciou priniesol debutový singel autorky, speváčky ahudobníčky Slávky Tkáčovej (GT 2013). Skladbou „Stále viac“ vypovedá túžbu mladej ženy hlbšie chápať život vjeho plnosti aopustiť každý strach, ktorý ho zabíja.

 

Každý nový deň vnímam ako šancu šíriť radosť, ktorá dnešnej ubehanej dobe tak veľmi chýba. Nebáť sa byť ksebe ľudskými ahľadať to podstatné, ktomu pozývam aj singlom,“ približuje nadaná Bardejovčanka pieseň, za ktorou stojí hudobne itextársky, pričom text vytvorila v spolupráci so Silviou Kaščákovou.

Slávku hudobne doprevádzajú Daniel Špiner (klavír / známy napríklad z pôsobenia s Katkou Koščovou, Martinom Geišbergom či Katkou Knechtovou), Michal Šelep (basgitara / Andrej Šeban Band), Michal Fedor (bicie / Peter Lipa Band) a Lukáš Konštiak (akustická gitara). Singel vznikol vpražskom štúdiu Biotech pod taktovkou vyhľadávaného producenta Ecsona Waldesa.

Klip sa odohráva na strednom Slovensku apri jeho tvorbe pristúpili kspojeniu pohľadu Slávky aokolia, preto sa vňom striedajú autorské zábery zmobilu sprofesionálnymi snímkami. „V piesni sa snažím viac porozumieť životu. Pre odpovede si tak vklipe, ako aj vrealite, idem do ticha, mimo ruchu, konzumu aneustáleho zhonu. Milujem stopovanie, vďaka ktorému spoznávam nových ľudí aich odpovede,“ opisuje Slávka vznik i tému klipu, ktorého výrobu zrealizoval Bammbus.


Slávka Tkáčová odštartovala svoju hudobnú cestu v roku 2013, keď sa stala absolútnou víťazkou celoslovenského súťažného projektu Gospeltalent (jeho prvou víťazkou bola Sima Martausová). Vdecembri 2016 predstavila svoj prvý album „Je čas“. Pochádza zBardejova, má piatich súrodencov a je študentkou Pedagogickej fakulty UK vBratislave.

Autor: -ig-/TS
Autor foto: Viktória Akbariová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.