hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

O týždeň spúšťa Godzone Zmenu atmosféry

Evanjelizačné turné projektu Godzone sa začne v Poprade.

Presne týždeň ostáva do nového ročníka evanjelizačného turné projektu Godzone. Už siedmy ročník Godzone tour sa začne koncertom v Poprad Aréne, celé turné nesie názov „Generácia KIOBK: Zmena atmosféry“. Na turné sa môžu tešiť aj mladí v Košiciach, Žiline, Bratislave, Brne a vo Zvolene. Vstupné na všetky koncerty v rámci turné je zdarma, prísť môže ktokoľvek.

Minuloročné turné pritiahlo do športových hál spolu 16 000 ľudí a medzi mladými kresťanmi sa už pomaly stáva tradíciou. Každý rok osloví stále viac ľudí a je impulzom k zmenám v životoch jednotlivcov a k vzniku alebo obnove spoločenstiev. „ Sme ešte viac zlomení tým, čo pán Boh robil v našich životoch za posledný rok. To, v akej pozícii tam ideme, je vstupovanie do dospelosti, stability. Dalo by sa povedať, že turné vyrástlo – je to siedmy ročník a sedem znamená plnosť, dospelosť,“  hovorí líder projektu Godzone Julo Slovák o špecifikách tohtoročného turné s tým, že „generácia tých, čo tam prišli prvý rok ako pätnásťroční, má teraz 22 rokov a títo ľudia sa stávajú dospelými„.

gdzntour_cover1

Zmeny nastali aj v samotnom programe, ktorý má byť ucelenejší. „Mám z neho iný pocit ako po minulé roky. Mám pocit, že Pán Boh chystá niečo oveľa viac a aj tento program v sebe nesie takú zrelosť, ucelenosť. Dnes nemôžem s úplnou istotou povedať, čo to spôsobí, ale keď na to myslím, cítim vo vnútri chvenie a veľké očakávanie,“ opisuje Julo Slovák. Iné oproti minulým rokom bude turné aj v tom, že po prvýkrát pôjde aj za hranice Slovenska – do Brna v susedných Čechách.

Julo Slovák: Výsledok na pódiu bude odrážať srdcia celého tímu

Turné sa uskutoční počas jedného týždňa od 16. do 21. novembra, jeho prípravy však trvajú už niekoľko mesiacov. V internom tíme zapojenom do realizácie turné bude spolupracovať 160 dobrovoľníkov zo spoločenstiev z celého Slovenska aj Čiech. „To, čo vidím v tomto tíme, je to, že reálne pracujeme aj so svojím vlastným ovocím, s ľuďmi z Godzone škôl, chvála Bohu za to! Som vďačný, že sú to ľudia, ktorí možno kedysi prišli ustráchaní a neistí na prijímačky a teraz sú tu, schopní slúžiť a žiť. Celkovo mám pocit, že toto turné bude viac o srdci každého jedného človeka z tohto tímu, ako o tom, čo bude vidieť na pódiu,“ dopĺňa Julo Slovák s tým, že výsledok na pódiu bude iba odrazom sŕdc organizačného tímu.


Prečítaj si aj: 
Fotoreport: Aká bola Godzone konferencia


Godzone tour sa opäť uskutoční v rámci aktivít Týždňa Cirkvi pre mládež a je zastrešené Radou pre mládež a univerzity pri KBS. Projekt Godzone vznikol v roku 2010 a je súčasťou Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.

zmena atmosfery _ gdz _ plagat

Text a foto: -ts-/Ivana Šalgová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.