hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Pesničkárka Lucia Briestenská vydáva album, toto je jeho prvý singel

Debutové CD predstavia začiatkom roka, prvý singel má názov „Zastavme sa“.

Nový pesničkársky talent Lucia Briestenská zverejnila v závere adventného obdobia singel, ktorý bude súčasťou pripravovaného debutového albumu. Piesňou „Zastavme sa“ pozýva stíšiť sa a upriamiť pozornosť na druhých viac ako na seba, aby sa lepší svet nevytratil.

Rodáčka z Považskej Bystrice, ktorá sa pred tromi rokmi zapojila do súťažného projektu Gospeltalent, svoj CD-debut „Slnko, hrej!“ predstaví začiatkom roka. Krátko pred Vianocami z neho zverejnila skladbu, ktorá môže pomôcť zamerať sa na to podstatné.

Lucia: Túžim po lepšom, ohľaduplnejšom svete

Túto pieseň sme vybrali ako prvý singel, pretože čas Adventu je priam najvhodnejší na to, aby sme všetci spomalili, stíšili sa, vystúpili z toho rozbehnutého vlaku dnešnej doby a rozhliadli sa okolo seba. Venovali sa rodine, priateľom, rozdávali lásku aj druhým nie len sebe. Je to taká túžba po lepšom, ohľaduplnejšom svete, ktorý sa akosi pomaly vytráca,“ opisuje Lucia zámer piesne.

Pri spracovaní „Zastavme sa“ i celého albumu spolupracovala podľa vlastných slov „so skvelými hudobníkmi, ktorí bezprostredne doplnili atmosféru a farebnosť celého projektu. Mojou pravou rukou bol talentovaný multiinštrumentalista Peter Luha, ktorý sa postaral o celú produkciu albumu“. Piesne sa podľa autorky vďaka tejto spolupráci stali „farebné“, teda rozmanité, aby čo najlepšie vystihovali pestrosť života.

slnko-hrej

Debutový album predstavia začiatkom roka, zakúpiť sa dá už dnes

Lucia Briestenská je mladá speváčka, ktorá svoje pocity, nálady, názory vyjadruje tvorbou piesní, ktoré dopĺňa jednoduchými, no zapamätateľnými harmóniami hrou na gitaru. Album Slnko, hrej! oficiálne predstavia v piatok 13. januára 2017.

Zakúpiť si ho však možno už teraz v predpredaji na jej webovej stránke www.luciabriestenska.sk. Viac informácií nájdete na Facebooku: www.facebook.com/el.briestenska.

Autor: -ts-/-ig-
Foto: Lucia Briestenská / www.luciabriestenska.sk

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.