hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Pokojné pozvanie k oddychu? Singel Zvony od Miriam Kaiser

Skladateľka, huslistka a speváčka Miriam Kaiser predstavila singel Zvony.

Po debutovom albume „Deň dňu“ z leta 2014 predstavila skladateľka, huslistka a speváčka Miriam Kaiser nový singel s názvom Zvony. Skladba potvrdzuje osobitú hudobnú cestu autorky, v ktorej dominuje znázornenie vlastného bohato naplneného sveta.

Refrén stojí na dvoch „zamatových“ akordoch

Cez kostolné zvony ukazuje Miriam v novej skladbe pravidelný rytmus života, pričom predstavivosť rozohráva príjemné farebné súznenie. „Niekto mi povedal, že je to Ravelova hudba v populárnej tvorbe,“ uviedla speváčka a hudobníčka. „Sama skladba je ako impresionistický obraz, plná jemných, mäkkých zvukov, ktorú citlivo dopĺňa text, príbeh tak trochu divožienky,“ dopĺňa Miriam.

Zvony umelecky podporili skúsení hudobníci. Miriam pri tvorbe spolupracovala s Milanom Adamcom – producentom a huslistom, ktorý má na svojom konte okrem iných spolupráce na albumoch skupiny Kryštof, Zdenky Prednej alebo Ivy Frühlingovej. Na nahrávke ďalej hosťovali violončelista Jan Pospíšil, klarinetista Kristian Tóth, huslistka Adriana Duliaková a bicista Jakub Hittrich. Nahrávanie a mixáž zastrešil Filip Hittrich vo svojom štúdiu Pod Povrchom v Trnave.

Videoklip stavia na krásnom kontraste reality a sna

Videoklip vznikol celkom spontánne s kamarátom Kamilom Polnerom a jeho ženou Jankou, ktorá sa podujala zahrať si hlavnú úlohu romantickej ženy,“ opisuje Miriam Kaiser s tým, že natáčali ešte pred letom. Postava tmavovlasej Janky zaujímavo kontrastuje s Miriam, ktorá doma pri klavíri sníva príjemný sen. Interiérové zábery sú autentické, exteriér natáčali v Rusovskom parku neďaleko Bratislavy.

kaiser zvony

Miriam zbiera pomaly nové skladby na svoj druhý album, ktorý plánuje vydať budúci rok. Zvony sú avizovanou provotinou, ale na svojich koncertoch po Slovensku postupne predstavuje ďalšie. Sériu koncertov pripravuje na adventný čas, zavítať by mala po prvýkrát aj do Prahy.

Zdroj: -ts- / Foto: www.facebook.com/miriamkaiser.sk

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.