hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Predstavili Godzone spevník chvál pre spoločenstvá, kapely i zbory

Spevník obsahuje piesne od eSPé, Heartbeat, Lámačské chvály, Godknows a Timothy.

Texty a akordy chválových piesní, ktoré znejú na modlitebných stretnutiach po celom Slovensku, sa ocitli na jednom mieste. Vďaka aktivite čerstvých absolventov animátorskej školy Godzone school vznikol Godzone spevník. Má slúžiť ako pomôcka pri službe začínajúcich lídrov chválových kapiel a spoločenstiev.

50 chvál s akordmi v pútavej grafike

Spevník vznikal počas víkendov Godzone school ako jeden zo záverečných praktických výstupov študentov. „Chceli sme zjednodušiť službu worship lídrov a ušetriť im čas, aby nemuseli na internete hľadať správne akordy,“ približujú študenti spoločne praktický zámer. Vznikla tak praktická zbierka textov a akordov k päťdesiatym piesňam, ktorá vychádza vo forme graficky pútavého spevníka. O grafickú úpravu a vydanie sa zaslúžili zamestnanci projektu Godzone. Spevník má podľa tvorcov potenciál stať sa súčasťou každodenného života všetkých, ktorí sa radi modlia piesňami chvál a uctievania či už vo svojej osobnej modlitbe, alebo na stretkách a omšiach. Je vhodný pre chválové spoločenstvá, kapely aj spevácke zbory.

Spevník sumarizuje piesne od pätice chválových kapiel

„Môžete v ňom nájsť známe piesne chvál s ich akordmi a textami, ktorých hĺbka a krása nás vovádzajú ešte bližšie pred Božiu tvár,“ predstavujú študenti spevník. Piesne pochádzajú od kresťanských chválových kapiel ESPÉ, Heartbeat, Lámačské chvály, Godknows a Timothy a sú usporiadané podľa abecedy. Mnohé z nich posyktol študentom Matej Hudáček, ktorý ich už dlhé roky zhromažďuje a zverejňuje na svojom webe. Texty s akordmi v spevníku dopĺňajú farebné grafiky na motívy chválových piesní. Ako plnofarebnú publikáciu ho vydal projekt Godzone a čoskoro bude k dispozícii v internetovom obchode Godzoneshop.

Okrem tohto projektu vytvorili absolventi Godzone school aj ďalšie projekty, napríklad „Dynamické modlitby„, čo je projekt povzbudzujúci k modlitbám počas cestovania, ktorý je aktívny najmä na instagrame (viac pod #cestujmodlisaafoť).

Godzone school je dvojročná animátorská škola pre mladých lídrov, ktorí túžia ďalej rozvíjať víziu generácie, ktorej ide o Božie kráľovstvo. Momentálne je otvorené prihlasovanie do šiesteho ročníka Godzone school, ktoré nájdete na stránke school.godzone.sk.

Autor: -ts-/Ivana Šalgová
Foto: Godzone / Ivana Šalgová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.