hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Prichádza Godzone Tour, chce prebudiť odhodlanie meniť svet

Od 13. novembra pricestuje veľký projekt do šiestich miest, aby oslovil tisícky mladých. 

Projekt Godzone láka aj v tomto roku na evanjelizačné turné Godzone tour. Na kvalitnú produkciu, možnosť spoznať nový rozmer života viery i vstupné zdarma reagujú každoročne naplnené športové haly a zimné štadióny. Tentokrát mladých očakáva Poprad, Košice, Brezno, Žilina, Bratislava a Praha.

Cieľom je prebudiť odhodlanie svietiť uprostred problémov a beznádeje

Turné bude prebiehať počas Týždňa Cirkvi pre mládež od 13. do 18. novembra. Súčasťou turné 2017 budú kresťanské chválové skupiny ESPÉ, Heartbeat a Lámačské chvály spolu s viacerými hudobníkmi z iných kapiel a hudobných telies. Večerné koncerty spoja pestrú hudobno-tanečnú šou, hlboké uctievania a spoločnú modlitbu, svedectvá, slovo, krátke scénky a kvalitnú videoprodukcie. Vlaňajšia návštevnosť koncertov dosiahla celkovo viac 22 000 ľudí počas šiestich dní turné, organizátori však opäť očakávajú nárast.

gdz tour 16

Tohtoročný Godzone tour sa ponesie v téme: Generácia KIOBK: Odhodlaní zmeniť svet. „Veľmi nás oslovil biblický príbeh kráľovnej Ester, ktorú jej strýko Mardochej povzbudzoval slovami: Čo ak si dosiahla kráľovskú hodnosť pre čas ako je tento? Povzbudzoval ju byť odvážnou a riskovať vlastný život, aby tak zachránila svoj národ. Mám pocit, že to je Božie volanie pre túto generáciu. Vieme, že sme Božie deti, že sme deti Kráľa kráľov, a teda čo ak sme ako generácia, ktorej ide o Božie kráľovstvo dosiahli túto kráľovskú hodnosť práve pre čas, ako je tento?“ približuje riaditeľ projektu Godzone Július Slovák. Cieľom turné je prebudiť v mladých ľuďoch odhodlanie meniť svet okolo seba a stať sa svetlom svietiacim uprostred problémov a beznádeje.

Godzone Tour nie je iba o veľkých halách, evanjelizácia prichádza aj do centra života

Najdôležitejším zameraním turné je evanjelizácia, ktorá sa okrem športových hál a zimných štadiónov bude diať aj uprostred miest, do ktorých Godzone tour príde. V priebehu jedného novembrového týždňa bude v mestách turné prebiehať dobrovoľnícka činnosť na pomoc charitným centrám a neziskovým organizáciám, výchovno-evanjelizačné koncerty na základných a stredných školách, evanjelizácia na námestiach, fotografické výstavy v nákupných centrách a aj samotné koncerty v športových halách a na zimných štadiónoch. Do celej prípravy tour bude zapojených viac ako 300 dobrovoľníkov z celého Slovenska aj z Českej republiky.

gdz tour 2017 text

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 v náväznosti na prvé úspešné evnjelizačné turné s názvom Enter the Godzone. Členovia projektu patria do Katolíckej Cirkvi a projekt je súčasťou Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže. Turné prebieha pod záštitou Rady pre mládež a univerzity pri Konferencii biskupov Slovenska. Garantmi projektu Godzone sú provinciál rehole Piaristov na Slovensku PaedDr. Juraj Ďurnek, SchP, tajomník pre mládež v Rade pre mládež a univerzity pri KBS ThLic. Ondrej Chrvala a katolícky kňaz ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD.

Autor: TS Ivana Šalgová + úprava
Foto: Godzone/Ivana Šalgová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.