hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Shot of some cheering fans during a life concert, visible noise due high ISO, soft focus, shallow DOF, slight motion blur

Ružomberok bude žiť cez víkend gospelom, benefičný festival premiéruje

Premiérový ročník prinesie gospelovú hudbu, workshopy či duchovný program.

Nielen mladí ľudia sa pripravujú na prvý ročník podujatia, ktoré spojí gospelovú hudbu, hodnotné témy a duchovný program. V Ružomberku sa tento víkend za účasti šiestich hudobných interpretov a siedmich hostí uskutoční Gospel Fest. Výťažok z akcie organizátori odovzdajú tamojšiemu detskému domovu.

Chceme osloviť ľudí a poukázať na skutočnosť, že aj na festivaloch náboženského charakteru sa dá zabaviť. Náš festival je však benefičného charakteru, cieľom je spojiť sa a podporiť dobrú vec – detský domov v Ružomberku,“ vysvetľuje jeden z hlavných organizátorov Marián Hucík, prečo sa rozhodli podujatie zorganizovať. Ružomberský detský domov momentálne zriaďuje ihrisko pre deti, na podporu výstavby poputuje výťažok z festivalu.

Festival otvorí rožňavský biskup Stanislav Stolárik a uzavrie ju generálny vikár Spišskej diecézy Anton Tyrol, obaja budú celebrovať bohoslužbu vo farskom kostole. Hudobne sa predstavia kapely The Elements, My Way, eSPé, N.D.E., F6 a Zbor Mária z Trstenej, súčasťou podujatia sú prednášky a workhopy. Organizátori vsadili na obdobie školských prázdnin, aby vyplnili medzeru v organizovaní gospelových festivalov.

gospelfest _ plagat

Organizátori chcú pomáhať na celom Slovensku

Gospel Fest je podľa nich určený najmä pre mladých ľudí, hoci vekovú kategóriu pre účastníkov nešpecifikujú. „Každý si môže nájsť to svoje, chceme osloviť čo najviac ľudí,“ hovorí Hucík. Podujatie sa bude konať po prvýkrát, už dnes však v ňom poriadatelia plánujú pokračovať aj v budúcnosti. „Túto myšlienku by sme chceli uskutočňovať aj počas ďalších rokov a pomáhať tak podobným zariadeniam po celom Slovensku. Veľmi nás poteší skutočnosť, že ľudia privítajú náš festival ako možnosť pomôct iným a nájsť samého, samú seba, poprípade získajú aspoň iný pohľad na okolitý svet,“ doplnil Hucík.

Gospel Fest sa začína zajtra – v piatok 29. januára – o 18:15. Program, možnosť registrácie a bližšie informácie nájdete na webovej stránke podujatia.

Autor: -ig-
Obrázok perex: Foto: ©Depositphotos.com/Robert Kohlhuber
Plagát: Gospel Fest

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.