hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Ružomberok hostí Gospelfest, spojí dobrú hudbu a duchovný program s benefíciou

Gospelfest 2017 sa koná od piatka do nedele na štyroch miestach v Ružomberku.

Zajtra sa v Ružomberku začína druhý ročník benefičného hudobného festivalu Gospelfest. Počas víkendu prinesie atraktívny hudobný i duchovný program a zameria sa na pomoc deťom s reumatizmom a ich rodinám. Za projektom stoja študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku.

„Netradičný festival“, ako ho organizátori označujú, bude mať v Ružomberku štyri rozličné sídla a podporia ho zaujímaví hudobní hostia. Na Gospelfeste vystúpia BCC Worship, Timothy, F6 či The Elements.Jedným z cieľov je poukázať aj na gospelovú tvorbu slovenských interpretov, pretože sa v nej okrem modlitby skrýva aj posolstvo lásky, dobro, pokoj a pohoda. Tieto prvky dnes v hudobnom priemysle často absentujú,“ približuje hovorca podujatia Zuzana Rojíková. Hudobní hostia na festivale vystúpia v sobotu popoludní a večer v Aule Jána Pavla II. Celý blok otvorí tanečná škola Dance Galaxy.

Workshopy pokryjú piatkový večer na Gymnáziu sv. Andreja. Vybrať sa bude dať z ponuky troch tém, lektormi budú sestry Faustínky a katolícki kňazi Ján Buc a Jozef Žvanda. Diskutovať sa bude o živej viere, milosrdenstve a o čistom srdci. Vystavené budú aj relikvie sv. Faustíny. Na festivale sa zúčastnia aj ukrajinskí študenti a pedagógovia z Národnej ekonomickej univerzity v Ternopile.

Festival otvorí omša v Kostole sv. Ondreja, celebrovať ju bude poľský kňaz a profesor Jan Zimny. V tom istom chráme Gospelfest uzavrie nedeľná omša, ktorú bude sláviť generálny vikár Spišskej diecézy Mons. Anton Tyrol.

Foto: Gospelfest
Aj v premiérovom ročníku Gospelfestu hrali workshopy dôležitú úlohu

Výťažok darujú rodinám s reumatizmom

Výťažok z festivalu organizátori venujú Klubu Kĺbik z Piešťan, ktorý sa venuje deťom s reumatizmom a ich rodinám. „Keďže pretrváva názor, že reuma je choroba starých ľudí, chceme apelovať na verejnosť, že toto ochorenie často postihuje aj deti. Naším cieľom je priblížiť problematiku rodín, ktorých deti trpia reumatizmom, a preto podávame pomocnú ruku združeniu, ktoré im dlhodobo poskytuje útočisko pri riešení komplikácií s týmto ochorením,“ uviedla Rojíková. Podpora organizátorov podľa nej nie je iba finančná, ale aj psychická. „Tým, že im venujeme svoj čas, modlitby a priestor festivalu.

Klub Kĺbik vznikol v auguste v roku 2003 a každoročne organizuje rekondično-integračné pobyty, kde deti cvičia, absolvujú rehabilitačné procedúry, venujú sa liečbe prácou i športovým aktivitám. Rodiny medzi sebou nadväzujú kontakty, priateľstvá a poskytujú si tak vzájomnú morálnu oporu.

Gospelfest sa v Ružomberku koná od piatka 10. do nedele 12. februára 2017. Viac informácií možno nájsť na webovej stránke alebo na Facebooku.

gospelfest2017_plagat

Autor: -ts- + úprava
Foto: Gospelfest / Perex: Ilustračné foto

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.