hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Speváčka a huslistka Miriam Kaiser predstavila debutové CD Deň dňu

Hudobná scéna je bohatšia o ďalšie hodnotné dielo. Skladateľka, speváčka a huslistka Miriam Kaiser oficiálne predstavila svoj debutový album Deň dňu.

Slovenská speváčka, huslistka a skladateľka Miriam Kaiser predstavila svoje debutové CD „Deň dňu“. Čerstvému hudobnému krstu predchádzalo koncertovanie od leta tohto roku, počas ktorého autorka odohrala 11 nových skladieb na viacerých miestach na Slovensku. Pozvánkou ku kvalite môže byť fakt, že „krstnou mamou“ albumu sa stala prvá dáma slovenského šansónu a hlasová pedagogička Alena Čermáková.

© Miriam Kaiser / facebook.com/miriamkaiser.sk
Miriam Kaiser slávnostne predstavila svoj debutový album Deň dňu

Od januára 2014 sme spolu s Milanom Adamcom, Andrejom Hruškom a ďalšími profesionálnymi hudobníkmi pracovali na mojom debutovom albume, ktorý sme vydali 20. júna. Počas leta sme ho na koncertoch predstavili publiku v Bratislave a v rôznych častiach Slovenska, niektoré naše piesne začali hrať v slovenských rádiách,“ uviedla Miriam Kaiser. Album Deň dňu je osobitným hudobným dielom, v ktorom autorka príjemne prepája vážnu a popovú hudbu, pričom celý hudobný kolorit sa opiera o vzácne spracovanie aranžmánov v podaní orchestrov Slovenského národného divadla a Slovenskej filharmónie. Album je rozhodne hodnotným spestrením domácej hudobnej scény, na ktorú prináša špecifický jemný a súčasne vážny svet hudby.

Spojenie rôznych štýlov mladá študovaná hudobníčka a speváčka pretavila do skladieb: Dnes, Bublina, Lietam, Premenená, Noc noci, Svatební, Všetko má svoj čas, Nebudem, Je to tu, Viem a Deň dňu. Nápaditá hravá hudba plná obrazov, hlboké texty a fascinujúca farba a jemnosť v hlase, ako poslucháči neraz opisujú tvorbu a výraz skladateľky, platia pre album v plnej šírke. Pofúkaním pilinami ho pokrstila prvá dáma slovenského šansónu Alena Čermáková so želaním, aby po množstve hudobne predraných javísk ostali iba piliny, čo bude speváčku nútiť mať stále nové a nové vystúpenia. Miriam, ktorá s hudbou vyrastala odmalička, špeciálne poteší aj dvoch čitateľov portálu igospel, ktorí budú môcť v priebehu tohto týždňa získať debutové CD v novej súťaži.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.