hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Utečenci i všetci trpiaci dostali pieseň, Janais pozýva k milosrdenstvu

Speváčka Janais predstavila novinku. Pieseň Blessed venuje trpiacim.

Trpiaci, v súčasnej dobe osobitne utečenci, sú hlavným motívom novej skladby Janais. Speváčka, skladateľka a textárka im venovala pieseň Blessed, čím všetkých pozýva k väčšiemu milosrdenstvu voči tým, čo trpia.

© Janais / Jakub Šteinecker
Hudobnú novinku Blessed venovala Janais trpiacim, zvlášť utečencom

Súčasná situácia vo svete nie je ľahká, no som presvedčená, že by sme voči ľuďom v núdzi mali preukazovať viac milosrdenstva a obety,“ hovorí Janais, prečo sa rozhodla zložiť pieseň pre biednych. Názov má biblický význam, pričom aj samotný text skladby obsahuje myšlienky z Biblie. „Blessed znamená v slovenčine požehnaný alebo blahoslavený. A biblické blahoslavenstvá sú prisľúbenia tým, ktorí trpia. Pieseň je venovaná práve im, preto názov Blessed,“ vysvetľuje Janais, ktorá stojí za hudbou i textom. 

Snímkami do klipu prispeli uznávaní fotografi

Hudobná novinka dostala klip zložený zo striedajúcich sa autentických fotografií z utečeneckého tábora či oblastí zasiahnutých prenasledovaním. Ich autormi sú Anton Frič, Andrej Bán a Ján Husár. Štúdiovo nahrala Janais Blessed so stálym klávesákom Martinom Šencom a gitaristom Petrom Kothajom a hosťami Jamesom Evansom (husle), Pavlom Hviščom (basgitara) a Michalom Lorincom (bicie).

Cieľom skladby je povzbudiť všetkých k spoločnému vytváraniu lepšieho sveta. Janais v tejto súvislosti upozorňuje na výrok profesora Vladimíra Krčméryho, že je lepšie mať núdznych pri poslednom súde na lavici obhajcov ako na lavici žalobcov. „Keby väčšina z nás zmýšľala takto, svet by bol lepším miestom pre život,“ uzatvára.

Autor: -ig-
Foto: Janais / Jakub Šteinecker

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.