hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vtipne ukázať podstatu Vianoc? V novinke od Kika Balca z GT žiaden problém

Spevák Kiko Balco predstavil hudobnú novinku. „Vianočná“ vtipom zaťahuje na hlbinu.

Príprava na Vianoce má nový hudobný impulz. Folk-popový spevák a finalista Gospeltalentu 2016 (GT) Kiko Balco predstavil skladbu „Vianočná“, ktorá vtipným spôsobom upozorňuje na základ nastávajúcich sviatkov. „Nech si všetci okrem hľadania toho pekného trblietavého nájdeme aj chvíľu na pointu Vianoc,“ pozýva novinkou všetkých fanúšikov.
Kiko Balco síce Vianočnú predstavuje v tomto čase, avšak hudobne dozrievala už rok, keď vznikla spontánne pred vlaňajšími Vianocami. Zverejniť sa ju rozhodol, aby fanúšikom vyčaril úsmev na tvári, ale zároveň nielen pre toto obdobie zanechal zmysluplný odkaz.

Po roku s Gospeltalentom chcel dať fanúšikom darček

Tento rok som sa popri povinnostiach stihol hudobne venovať iba Gospeltalentu a nechcel som ukončiť rok s tým, že som nevypustil žiadnu novú pieseň. Zároveň som nechcel skĺznuť do vianočných fráz a gýčov. Nakoľko mi to vyšlo, už musia posúdiť poslucháči,“ opisuje Kiko pozadie vzniku novinky. Rodák z Ružomberka ako finalista GT tento rok absolvoval hudobný workshop, nahrávanie skladby na výberové CD GT a spolu s ďalšími interpretmi odohral sériu koncertných vystúpení v rámci Gospeltalent Rádio Lumen Tour 2016.
Kiko je autorom hudby i textu novinky a v rámci klipu stojí aj za nápadom, scénou a scenárom. Kameru obslúžil Matthias Čík.

Uprostred adventného obdobia si Kiko Balco želá, aby sa ľudia dokázali naladiť na Vianoce v pravom zmysle slova.Nech majú všetci pokoj v srdci, úsmev pri zháňaní a nakupovaní darčekov a radosť z každého dňa. Nech si všetci okrem hľadania toho pekného trblietavého nájdeme chvíľu aj na hľadanie a pochopenie pointy Vianoc. A tou je narodenie Ježiša,“ uzatvára talentovaný hudobník a spevák.
Autor: -lm-/-ig-
Foto: Kiko Balco

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.