hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vynovený Festival Lumen naberá na sile, zverejnil prvých účinkujúcich

Najväčší open city music festival u nás sa chystá na 24. ročník.

Už po dvadsiaty štvrtý raz navštívia historické centrum Trnavy mladí ľudia z celého Slovenska i okolitých krajín, aby zažili atmosféru skutočného „city music festivalu“. Heslom tohtoročného Festivalu Lumen je „enJOY!“.

Festival Lumen sa opäť vráti k osvedčenému konceptu, keď na Trojičnom námestí budú vystupovať kapely v oba dni – v piatok aj sobotu. Organizátori neuberajú ani na sprievodnom programe, ktorý si návštevníci budú môcť užiť na viacerých miestach v centre Trnavy.

Na hlavnom pódiu bude osem koncertov, vystúpia známe mená

City music festival ponúkne na hlavnom pódiu osem koncertov, medzi nimi nebudú chýbať viaceré známe mená ako Twelve 24 alebo Good Weather Forecast, ktoré už v minulosti zaujali najmä mladšiu vekovú skupinu návštevníkov festivalu.

fln sima

Daniel Levi pochádza z Estónska a na Festivale Lumen bude účinkovať so svojou kapelou po prvýkrát. Štýl jeho hudby inklinuje k rocku a jeho repertoár je precízne vystavaný na veľké koncerty. Nemeckú formáciu Warum Lila tvoria štyria mladíci vo veku len niečo po dvadsiatke, napriek tomu majú za sebou vyše 300 koncertov, spoluprácu s Jennifer Rostock a Switchfoot a vydaný debutový album, na ktorom pracovali dva roky. Program na hlavnom pódiu doplnia aj ďalšie kapely, organizátori ich budú postupne zverejňovať na svojom webe fln.sk alebo na FB-stránke Festivalu Lumen.

V XL zóne aj Čeky či 3T, príde aj farár Kuffa

V spoplatnenej XL zóne sa návštevníci festivalu môžu tešiť na známe improvizačné zoskupenie 3T, ako aj na úspešnú talkshow ČEKY POINT, do ktorej si hostí pozýva Marián Čekovský. Súčasťou programu zdarma bude aj blok s farárom zo Žakoviec – Mariánom Kuffom, ktorý sa aktívne venuje ľuďom na okraji spoločnosti.

fln stage

Neoddeliteľnou súčasťou Festivalu Lumen sú aj workshopy a prednášky na rôzne témy. Novinkou tohto ročníka je, že vstup na jednotlivé workshopy a prednášky nebude spoplatnený,  budú teda prístupné pre všetkých návštevníkov.

Festival Lumen sa uskutoční 3. a 4. júna 2016 na Trojičnom námestí a ďalších miestach v Trnave. Organizátori priebežne zverejňujú novinky a program na webstránke na FB-stránke festivalu.

Autor: -ts-/-ig-
Foto: www.facebook.com/festival.lumen

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.