hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vzniklo detské kresťanské CD Podľa Božej mapy

Na svete je nový CD-album detských kresťanských piesní „Podľa Božej mapy“. Nahrali ho pesničkár Roman Dovala a skupina Crossroads z Banskej Bystrice.

Pesničkár a evanjelický farár v Badíne Roman Dovala a skupina Crossroads z Banskej Bystrice vytvorili album hudobne upravených pôvodných kresťanských piesní pre deti. CD “ Podľa Božej mapy“ s podtitulom „Detské pesničky nielen pre dospelých“ je určené deťom, dorastu i mladým rodinám na bežné počúvanie, ale aj ako didaktická pomôcka k vyučovaniu biblických tém.

© Roman Dovala
Evanjelický farár Roman Dovala vytvoril v spolupráci s kapelou Crossroads CD detských kresťanských piesní

Všetko, čo sa nachádza na hudobnom albume, je pozbierané, poukladané a odskúšané na deťoch z našej besiedky, dorastu i mládeže,“ vysvetľuje Dovala. Názov CD podľa neho ukrýva mnoho rôznych myšlienok a každý si ho môže vysvetliť po svojom. „Pre mňa je to metafora života, ktorý žijem a vo vzťahu k albumu je to celý proces Božieho vedenia,“ doplnil k titulu „Podľa Božej mapy“.

CD obsahuje 15 skladieb, ktorých celková dĺžka je viac než 40 minút. Ukážky si možno vypočuť na tomto mieste. Ako doplnok k albumu bol vytvorený aj spevník, ktorý obsahuje znotované piesne s akordami a krátkymi zamysleniami pre deti k témam jednotlivých skladieb. Album si možno objednať vo vydavateľstve Tranoscius a zakúpiť na farských úradoch ECAV.

© Roman Dovala
Nové CD s detskými kresťanskými pesničkami nesie názov „Podľa Božej mapy“

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.