hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Vznikol nový evanjelizačný program pre školy, S.I.L.A. propaguje rodinu a manželstvo

Cieľom je motivovať mladých od 12 do 18 rokov pre prirodzenú rodinu a manželstvo.

Detská kapela S.I.L.A. vytvorila projekt, ktorým chce motivovať mladých k úcte voči prirodzenej rodine a rozhodnutiu žiť v manželstve. V spolupráci s Fórom života organizuje pásmo slova a hudby, s ktorým navštevuje základné a stredné školy. Prídu všade, kam ich zavolajú.

Deti spoločne s dospelými podávajú osobné svedectvá z vlastných rodín a počas dvojhodinového pásma otvárajú aj živú diskusiu so žiakmi. „Verím, že mladí ľudia odídu z našich akcií oslovení a motivovaní pre rodinný život a nasmerovaní k pravej láske, ku kultúre života,“ opisuje cieľ snahy iniciátor a autor projektu Vlado Bis, ktorý pôsobí aj ako autor kapely S.I.L.A. Iniciatívu vníma „ako pozvanie od Boha do služby“ s tým, že kým sa myšlienka začala realizovať, dlho ju nosil v sebe.

projekt sor

projekt sor 2

Projekt chce osloviť mladých vo veku od 12 do 18 rokov a pozitívne ich motivovať pre témy prirodzenej rodiny a manželstva. Na prvom stretnutí v rámci projektu sa zúčastnilo 100 mladých, pásmo odohrali na Cirkevnej spojenej škole v Piešťanoch začiatkom mája (na snímkach). V programe vystupujú speváci a hudobníci z kapely S.I.L.A., dospelí aktéri ich doprevádzajú hudobne. Projekt podľa autora nie je finančne ziskový. „Som na tom finančne stratový a riešime to na úkor osobných dovoleniek a vymeškania v škole, ale verím, že je to požehnaná služba,“ dopĺňa Bis.

Kapela S.I.L.A., ktorej členmi sú deti, mládež i dospelí, vznikla s cieľom šíriť posolstvo života, vydávať svedectvo o rodine a manželstve a o ochrane ľudského života. V roku 2015 získali za pieseň „Sen o rodine“ ocenenie „Detská hymna Národného pochodu za život“.

Autor: -ig-
Foto: S.I.L.A./Vlado Bis

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.