hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Začína sa CampFest, prísť sa dá aj na deň či pár hodín

Dnes sa začína 18. ročník Festivalu CampFest, v Kráľovej Lehote potrvá do nedele.

Na Ranči Kráľova Lehota sa dnes začína Open Air Music Festival CampFest. Potrvá do nedele a ponúkne kombináciu zaujímavých domácich i zahraničných hostí, kvalitnú hudbu, hodnotné slovo, divadlo, kempovanie či sériu atrakcií pre mladých i celé rodiny.

Aj tento rok všetko spúšťa „príchod dobrovoľníkov na intenzívny čas spoznávania sa, uctievania, pomáhania a budovania toho, čo poznáme ako Campfest s názvom Danielova generácia,“ informujú organizátori, podľa ktorých ide o výnimočné chvíle práve pre tých, ktorí sa rozhodnú pridať ruku k dielu a budovať Božie kráľovstvo na Campfeste. Tento ročník počíta až so 120 dobrovoľníkmi, ktorí od soboty kempujú v areáli dejiska CampFestu – ranča Svarín na Kráľovej Lehote.

Facebook.com/CampFest.sk / Marek Turčok
Festival CampFest dnes otvára svoj 18. ročník

Osemnásty ročník s atraktívnymi novinkami

Okrem kvalitného programu priniesol CampFest tohto roku viaceré novinky. Prvou je možnosť pre účastníkov dopraviť sa z mesta bydliska priamo na ranč prostredníctvom služby „BlaBlaCar“.  Festival prichystal aj Rómsky dom s programom rómskych spoločenstiev a takzvaný Roma Kid Lab, kde sa budú odohrávať tvorivé dielne, ako sú napríklad výroba spomienkových náramkov či workshopy drevorezby a práce s drôtom.


Prečítaj si aj:

Do Kráľovej Lehoty mieri opäť aj otec moderných chvál, CampFest láka na rozmanitosť


Po minuloročnom úspechu Literárnej kaviarne sme pripravili v spolupráci s Porta Libri toto príjemné miestečko opäť, kde si účastníci môžu dať kávičku, oddýchnuť alebo vypočuť ranné Biblické poézie,“ približujú organizátori. Tohtoročnými hosťami v kaviarni budú Nadácia Integra, ADRA, eRKo, Teach for Slovakia, CZŠ Narnia alebo Kolégium Antona Neuwirtha.

Športovo aktívni účastníci festivalu sa môžu tešiť na vodný futbal, skákací hrad, speedminton, trampolínu, stolové hry, tradičné a netradičné športy. Aktivity zabezpečujú organizácie Athletes in Action a Spoločenstvo Evanjelickej Mládeže.


V Detskom stane a v stane Garáž čakajú na deti hry, divadlo, tanec aj čas chvál, napríklad s Braňom Letkom z Lámačských chvál. V Baby stane je priestor na oddych, prebaľovanie a nakŕmenie detí do troch rokov. Ani tento rok nebude chýbať stan CampFest Home s limonádami a domácou atmosférou. Aj tento rok bude možnosť osobne stretnúť obľúbených účinkujúcich, prehodiť s nimi pár slov na autogramiáde či zakúpiť si ich CD.

Stále sa dá prísť, vstup aj jednodňový či trojhodinový

Na víkendový CampFest sa dá ešte stále prísť. Rodiny s deťmi do 15 rokov majú spoločnú vstupenku v cene 95 €, ktorá platí na celý CampFest, deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Zakúpiť sa dajú aj celodenné vstupenky na konkrétny deň alebo jednorazové trojhodinové vstupy. Podrobnosti možno nájsť na oficiálnom webe festivalu.

CampFest je open air festival, ktorý organizuje Mládež pre Krista – Slovensko. Od 4. do 7. augusta v lokalite obce Kráľova Lehota (pri Liptovskom Hrádku) ponúkne bohatý program, ktorého súčasťou budú pestrá hudba, dynamické chvály, hlboké uctievanie, inšpiratívne slovo, semináre či svedectvá na viacerých pódiách súčasne. Tohtoročný festival nesie tému “Príď”. CampFest sa teší obrovskému záujmu, každoročne sa na ňom zúčastňuje viac než 5-tisíc mladých ľudí.

Autor: -ts- + úprava
Foto: Facebook.com/CampFest.sk / Marek Turčok

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.