hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Zakladateľ Žalmových bubeníkov Terl Bryant vystúpi v Piešťanoch

Britský bubeník a perkusionista Terl Bryant vystúpi na chválovom stretnutí s Lámačskými chválami.

Vyhľadávaný bubeník, perkusionista a zakladateľ Žalmových bubeníkov Terl Bryant znova navštívi Slovensko. Po boku Lámačských chvál a skupiny pn.chvály povedie v polovici marca v Piešťanoch špeciálne chválové stretnutie „V rytme Božieho srdca“. Organizátori pozývajú každého, kto chce oslavovať Boha netradičným spôsobom, ako aj tých, ktorí ho nepoznajú.

Chvály povedie hudobník, čo spolupracoval s Mattom Redmanom či Led Zeppelin

Matt Redman, Graham Kendrick, Faith Hill, Steve Taylor, Martin Smith, Led Zeppelin. S týmito interpretmi spolupracoval bubeník a perkusionista Terl Bryant. Zoskupenie Žalmoví bubeníci (Psalm drummers), ktoré založil, dnes združuje tisícky kresťanských bubeníkov a perkusionistov. Teraz opäť prichádza na Slovensko, aby chválil Boha spôsobom, ktorý mu je najbližší a k oslave prizval aj ostatných.Človek, ktorý zachytil tlkot Božieho srdca vo svojom srdci, nám o tomto rytme srdca príde nielen porozprávať, ale predovšetkým nás príde posprevádzať na miesta, kde ho sami budeme počuť, cítiť,“ priblížil Lukáš Košťál z tímu organizátorov. V Dome umenia v Piešťanoch povedie Terl špeciálne chválové stretnutie, ktoré je otvorené pre širokú verejnosť. Britský hosť však nebude jediným ťahúňom akcie.

Terl Bryant Slovensko už navštívil – upútavka na dokument:

V Piešťanoch vystúpia aj domáce a Lámačské chvály

Domácim hosťom bude Braňo Letko a jeho chválové zoskupenie Lámačské chvály.K Terlovi sa pripojí jedna z najznámejších slovenských chválových skupín, ktorej víziou je priniesť evanjelium a svedectvá do každej dediny. Túžia priniesť vôňu uctievania a chvály, ktorá sa páči Otcovi, na akékoľvek miesto,“ hovorí o Lámačských chválach Košťál s tým, že okrem nich bude na podujatí prítomná piešťanská chválová skupina pn.chvály. Spoločne sa naladia na duchovné motto zahraničného hosťa „zvelebenie ako tlkot srdca“. Terl Bryant je známy tým, že svoje motto prenáša do rôznych životných situácií a na rôzne miesta, pričom Boha oslavuje naozaj všade. Aj tam, kde vládne temnota.

Prečo prísť na špeciálne chválové stretnutie?

Lukáš Košťál zdôrazňuje, že Boha možno chváliť rôznym spôsobom, pričom môže ísť o tanec, bubny, zvuk poľnice, vlajku, gitaru či spev. V tomto duchu pripomína biblický Žalm 150: „Chváľte Pána v jeho svätyni, chváľte ho na jeho vznešenej oblohe. Chváľte ho za jeho činy mohutné, chváľte ho za jeho nesmiernu velebnosť. Chváľte ho zvukom poľnice, chváľte ho harfou a citarou. Chváľte ho bubnom a tancom, chváľte ho lýrou a flautou. Chváľte ho ľubozvučnými cimbalmi, chváľte ho jasavými cimbalmi; všetko, čo dýcha, nech chváli Pána.“ Podľa Košťála je rozhodujúcim faktorom srdce daného človeka.Hostia, chlapci nás vovedú a budú sprevádzať do nádvoria chvál. Ak nosíš v srdci túžbu oslavovať svojho Nebeského Ocka netradičným spôsobom, alebo ani nevieš, že sa dá Boh chváliť rôznymi spôsobmi, či ani Ho nepoznáš, príď a vstúp. Nič viac nemusíš,“ pozýva na otvorené chvály.

Uskutočnia sa v nedeľu 15. marca o 15:30 v Dome umenia v Piešťanoch. Vstup je voľný.

Foto: Organizátori špeciálnych chvál / Terl Bryant

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.