hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Atmosféru Neba sa v Rajci pokúsi vytvoriť festival Heaven

Cez víkend sa v Rajci koná po druhýkrát gospelový festival Heaven.

Už o pár dní začína festival, ktorý chce byť miestom Božej prítomnosti, dobrej hudby, živého spoločenstva a najmä obrovskej radosti. Námestie v Rajci sa zahalí do festivalu Heaven.

Tri dni ostávajú do začiatku jedného z najmladších gospelových festivalov. S názvom Heaven sa uskutoční po druhýkrát a organizátori sľubujú kvalitný program a hodnotný čas. Zárukou dobrej hudby sú kapely Espé, Lamačské chvály, Križiaci, HopeRise, Ignore či Andželino. Na festivale nebudú chýbať prednášky vzácnych rečníkov či celonočná adorácia s piesňami chvál. Heaven vyvrcholí v sobotu s WOW disco párty.

Organizátori: Chceme zažívať Božie kráľovstvo už tu na Zemi

Názov Heaven má podľa organizátorov odzrkadľovať, že „festival je miesto nepretržitého uctievania jediného Boha. Ježiš nás pozval k tomu, aby sme sa modlili „buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi,“ uviedla Martina Zafková z organizačného tímu. Témou aktuálneho ročníka festivalu je heslo „Zaži atmosféru Neba„. „Chceme zažívať pokoj, lásku, radosť, Božie kráľovstvo už tu na Zemi,“ dodala Zafková. Námestie SNP v Rajci pozýva prežiť túto atmosféru počas dvoch dní. Program začína v piatok o 17:00 sv. omšou v Kostole sv. Ladislava a končí v sobotu v štýle disco-párty so štartom hodinu pred polnocou.

heaven _ program

Festival vznikol na podnet chválovej kapely HopeRise z Rajca, ktorá minulý rok oslávila desať rokov od svojho založenia. Zúčastniť festivalu sa môže každý, spoločenstvo HopeRise pozýva ľudí v každom veku. „Je jedno, či máš päť alebo 95. Každý je vítaný!“, adresuje spoločenstvo záujemcom. Viac informácií o festivale nájdeš na stránke na Facebooku alebo na webovej stránke HopeRise.

Autor: Monika Tuková
Obrázky: Festival Heaven

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.