hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

CampFest 2017: Pozrite si, kto vystúpi z domácich interpretov

Do Kráľovej Lehoty pricestujú stálice i mladé gospelové talenty. 

Festival CampFest finišuje s prípravami 19. ročníka. Popri zvučných zahraničných účinkujúcich v Kráľovej Lehote začiatkom apríla nebudú chýbať ani domáci hudobní hostia. Účasť prisľúbili stálice veľkých podujatí i nádejné gospelové talenty. 

CampFest počíta s Timothy, BCC Worship, Lámačskými chválami či s eSPé

Vlajkovou loďou bola po dlhé roky kapela Timothy. Po minuloročnej pauze a výmenách v zoskupení príde Marián Lipovský s čerstvými víziami. „Pán Boh nás pozýva do nových vecí, iných ako doteraz. Čo sa dialo v minulosti bola len príprava na to, čo prichádza! Niektorých ex-členov sme požehnali, aby rozbehli nové projekty. Zároveň do Timothy Pán Boh pridal nových bojovníkov/členov, ktorí majú túžbu ísť ešte ďalej než doteraz,“ priblížil Milana Maceka z kapely.
Súčasťou CampFestov takmer od samého začiatku je chválospevová kapelou zboru Bratislava City Church BCC Worship a inak to nebude ani tento rok. Po mnohých zmenách a premenách, ktorými kapela počas rokov prechádzala, momentálne nahráva svoj siedmy album s autorskými piesňami worship lídrov a hudobníkov, ktorí pravidelne vedú chvály na stretnutiach v tomto spoločenstve. Aj týmto albumom chcú pre všetkých ľudí relevantným spôsobom šíriť posolstvo autentického vzťahu s Bohom každý deň a viesť ich tak bližšie do vzťahu s Ním.

cf 17 premena text

Neodmysliteľnou súčasťou CampFestov je kapela Lámačské chvály – LCH Live. Jej členovia v aktuálne prežívajú intenzívny čas služby. „Našou túžbou je dostať chválu Otca do každej dediny, a aj do každej obývačky. Na tejto ceste zažívame Božiu priazeň a Jeho dobrotu. Občas nás to zaveje do väzníc, občas do zmierenia s Rómami, inokedy k bezdomovcom, do nemocníc a aj na minulosťou zaťažené miesta. Všade tam s radosťou vyvyšujeme meno Pána Ježiša,“ približuje novinky líder kapely Braňo Letko s tým, že veľkú radosť majú z pomoci našich detí a mladých z Lamača. CD, ktoré takto vzniklo, má byť prekvapením pre CampFest. Tým je aj nové CD „Chvála bez slov – Soaking Worship“. „Tento rok pripravujeme aj novinku na seminároch – pohľad za múry väzníc, teda ako chvály zmenili životy, svedectvá priamych účastníkov z druhej strany mreží. Myslím, že sa máme na čo spolu tešiť,“ uzatvára Letko.
So svojím projektom GodZone na CampFest pricestuje aj kapela eSPé. Momentálne pracuje na novom albume, ktorý nahrávali na Godzone konferencii. CampFest prinesie premiéru živej nahrávky s názvom „Celým srdcom„. 
„Chceme vidieť prichádzať Jeho kráľovstvo s mocou. Viac ako kedykoľvek predtým si uvedomujeme, že aj keby sme zahrali najlepšie, ako vieme na každý jeden nástroj a bol by to zvuk nášho života v zmysle kvality a nasadenia, bol by to len zvuk cvendžiaceho kovu. Naša snaha by bola márna, ak by si nás Boh nepoužil a nebol by v tom prítomný. Aj keby sme sa z celej sily snažili, aby sa niečo dialo, že by nám až žilky praskali, nepretlačili by sme žiadnu duchovnú atmosféru zo svojich síl, pokiaľ by On sám nešiel pred nami. My na to nemáme, ale On, ktorý žije v nás, na to má a tak aj vstupujeme do každých chvál,“ opisujú členovia kapely ich aktuálnu službu.

Hlavným zameraním projektu Godzone je evanjelizácia mladých na Slovensku. Víziou projektu je priniesť prebudenie, zjednotenie, motiváciu a povzbudenie. Tvorcovia projektu vedia, že tento svet potrebuje počuť silné posolstvo evanjelia a chcú ho priniesť spôsobom, ktorý zasiahne – atraktívnym, kreatívnym a moderným. Chcú spolu budovať generáciu mladých ľudí, ktorým ide o Božie kráľovstvo a zažívať zmenu, ktorú táto generácia prinesie. Každý rok organizuje projekt GodZone turné po Slovensku.

Príde aj Tretí deň či Heartbeat, doplnia ich mnohé mladé talenty

Ewa Sipos, pôvodom z Poľska, dnes žijúca v Bratislave so svojím manželom a tromi deťmi, je speváčkou, textárkou a vedúcou chvál v zbore BCC. Spolu s Viliamom Šandorom, ktorý je spevákom, hudobným producentom, hudobníkom a skladateľom, vytvorili tvorbu Heavy Rain začiatkom roka 2016. Následne ju nahrali ako štúdiový projekt desiatich piesní (štyri slovenské a šesť anglických). V Kráľovej Lehote nebudú chýbať.
Projekt sa hudobne líši od klasického formátu kapely tým, že na albume znejú dva nástroje a dva vokály, čo vytvára inakosť, hlbšiu intimitu pre poslucháča a viac priestoru pre samotné posolstvo textu. Projekt pripravil festivalovú verziu piesní za účastí hostí. ”Tešíme sa na spoločne strávený čas s vami, pri našich piesňach”, odkazujú Ewa a Viliam.
Na CampFeste vystúpia aj košická kapela Tretí deň, poetická trojica dievčat Heartbeat, vychádzajúca zo spoločenstva Piar v Prievidzi, kapela HMLA z Hanušoviec nad Topľou, kapela F6 či projekt Bararas. Svoju tvorbu prídu predstaviť aj mladé a nádejné talenty ako Dominika Gurbaľová & priatelia, formácia HERO, kapela ponúkajúca kombináciu rocku, punku a rapu Ignore! Vystúpia aj detské projekty S.I.L.A.CMS – YOUNG CONTINENTALS. Hosťom z Čiech bude chválová kapela Adonai z Českého Těšína.
CampFest je open air festival, ktorý organizuje Mládež pre Krista – Slovensko. Od 3. do 6. augusta v lokalite obce Kráľova Lehota (pri Liptovskom Hrádku) ponúkne bohatý program, ktorého súčasťou budú pestrá hudba, dynamické chvály, hlboké uctievanie, inšpiratívne slovo, semináre či svedectvá na viacerých pódiách súčasne.
Tohtoročný festival nesie tému “Premena”. CampFest sa teší obrovskému záujmu, každoročne sa na ňom zúčastňuje viac než 5-tisíc mladých ľudí. Vstupenky si možno do 19. júla zakúpiť v poslednom predpredajovom kole v hodnote 30 eur. Prihlásiť sa možno aj ako dobrovoľník či pomôcť s propagáciou. Promo-balík si možno vyžiadať emailom na propagacia@mpks.sk.


Autor: -ts- / Michaela Paštrnáková + úprava
Foto: CampFest, Michaela Paštrnáková

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.