hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Dudince ožijú HONTFESTOM, ktorý chce duchovne prebudiť juh Slovenska

Organizátori túžia priniesť duchovné prebudenie na juh Slovenska.

Na amfiteáter v Dudinciach mieria túto sobotu gospeloví interpreti, kresťanskí spíkri či tanečná skupina, aby oslovili široké spektrum ľudí rôznych generácií a pozvali ich „prinášať atmosféru neba medzi ľudí“. Festival HONTFEST ponúkne atraktívny celodenný program pre mladých i rodiny s deťmi, ktorých pozýva zúčastniť sa bezplatne. 

Chceme prinášať Pána Boha do životov ľudí, priniesť prebudenie i na juh Slovenska, následne ponúknuť spoločenstvo a zázemie pre ďalšiu formáciu v spoločenstve,“ približuje cieľ HONTFESTU Dominik Belica zo spoločenstva Sion, ktoré je organizátorom akcie spoločne s farnosťou Terany a projektom Godzone. Festival túži podľa organizátorov priblížiť Boha cez hudbu, tance, divadelné scénky, svedectvá, zábavné a duchovné aktivity a zameriava sa na mladých i skôr narodených účastníkov. „Chceme rozhlásiť zo striech, že On je živý!“ dopĺňa Belica s tým, že chcú vytvárať jednotu s rôznymi vyznaniami a denomináciami a takto spoločne budovať Božie kráľovstvo.

Gospelovú hudbu doplní sprievodný program pre mladých i rodiny s deťmi

Na festivale vystúpia finalista Gospeltalentu 2016 Vlado Regás, detská hudobná skupina S.I.L.A., tanečná skupina For Džoj, chválová kapela Lámačské chvály,  kapela zo Spoločenstva Piar Godknows, chválová kapela eSPé, scénky predvedú členovia Misií DCM Majak, „Božiu after party“ zabezpečí Dj Marko.

hontfest plagat

Popoludňajší program je určený hlavne rodinám. Gospelovú hudbu a tanečné vystúpenia budú mimo pódia doprevádzať atrakcie pre deti, ale aj stánky s občerstvením, predajom kresťanskej literatúry, worskhopy, spovedná služba či živá knižnica. Modlitbe chvál bude patriť večerný program, súčasťou bude hovorené slovo ako svedectvo, katechéza i prednáška v podaní evanjelizátora Petra Liptáka a lídrov chválových kapiel. Deň ukončí kresťanská diskotéka pre mladých, známa aj ako WOW Disco, ktorá ma potvrdiť, že zabaviť sa dá aj na akcii, kde sa nedeje nič zlé.

HONTFEST sa koná v sobotu 3. septembra 2016 na Amfiteátri v Dudinciach. Viac informácií možno nájsť na webovej stránke a na Facebooku.

Autor: -ig-
Obrázok, plagát: Hontfest

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.