hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Festival Lumen: Títo vystúpia na hlavnom pódiu a v XL zóne

Chýbať nebude držiteľ prestížneho Grammy – americká kapela Switchfoot. 

Najväčší open city music festival u nás finišuje s prípravami jubilejného 25. ročníka, ktorý poňal ako možnosť dať fanúšikom kvalitnej hudby a hodnotného programu atraktívny dar. Známy je kompletný program na hlavnom pódiu i celkový koncept. 

Koncept city music festivalu ponúkne mladým ľuďom z celého Slovenska, zahraničným účastníkom, ale aj Trnavčanom zaujímavý program na viacerých miestach. Piatkové koncerty otvorí slovenský zbor Gospel Family, ktorý je ako držiteľ viacerých ocenení celosvetovo známy a vystúpenia dokáže rýchlo vypredať.

Pokračovať bude projekt evanielizačný projekt Godzone. „Ak niečo naozaj vystihuje projekt Godzone, tak je to vášeň vidieť na Slovensku generáciu mladých ľudí, ktorí žijú osobný vzťah s Bohom,“ pozývajú organizátori.

Tí sľubujú veľkolepý vrhchol piatkových koncertov v podobe párty rappera Guvna B. Na Festivale Lumen sa predstaví už po tretíkrát. Vlani na festival zavítal nečakane po tom, ako nemohli vystúpiť Good Weather Forecast a predviedol úspešnú šou.

Sobota bude hudobne bohatšia. Zo zahraničných kapiel organizátori zverejnili ruskú formáciu NUTEKI, ktorá sa prezentuje štýlom show-rock a na festivale si zopakuje už skoršiu premiéru. Kapela založená v roku 2007 má na svojom konte viac než 350 vystúpení, tri albumy a niekoľko koncertných šnúr po celom svete.

Chýbať nebudú October Light, ktorých SKA dávku energie poznamjú účastníci Festivalu Lumen už z rokov 2014 a 2012.

Slovenským zástupcom na hlavnom stagei bude spevák Bystrík. Slovenský interpret sa stal populárnym v roku 2005 ako víťaz speváckej súťaže Coca-Cola PopStar, kde si prvenstvo vyslúžil v konkurencii 244 interpretov. Na slovenskej popovej scéne sa drží stále.

Predskokanom headlinera Festivalu Lumen bude Daniel Levi. Formácia pochádzajúca z Estónska rozprúdi atmosféru štýlom „rock-pop“.


Prečítaj si aj: 
Festival Lumen zverejnil headlinera 2017, do Trnavy príde top kapela


Narodeninovú oslavu Festivalu Lumen zakončí americká kapela ocenená soškou Grammy – gospelový velikán Switchfoot. Na svojom konte majú desať štúdiových albumov, pričom prvý vydali už v roku 1997. Na Lumen sa vracajú po siedmich rokoch, v Trnave vystúpili aj v roku 2010.

XL zóna s pestrou ponukou

V Kine Hviezda sa predstaví známe improvizačné zoskupenie Tri Tvorivé Tvory (3T). Talkshow o zaujímavých ľuďoch, ktorí reprezentujú Slovensko v zahraničí, prinesie projekt Rýdzo Slovenské. Organizátorom sa tento rok podarilo zabezpečiť účasť riaditeľa najväčšieho letného festivalu Pohoda Michal Kaščáka, ktorý bude spoločne s riaditeľom Festivalu Lumen Jánom Holubčíkom a riaditeľom CampFestu Štefanom Beňom diskutovať o vytváraní podujatí pre dnešných mladých.

fln 3T

Hudobnú náplň XL zóny tvorí víťazka Česko Slovenskej Superstar Emma Drobná, worshipové skupiny HearthbeatTimothy, spevák Martin Harich a ďalší. Ich mená organizátori predstavia priebežne. Súčasťou XL zóny bude desiatka prednášok a workshopov. Vstupenky do XL zóny sú k dispozícii v predpredaji za cenu 10 eur. Pre rodiny s deťmi bude opäť k dispozícii bezplatné Radničné nádvorie s atrakciami a detskými predstaveniami.

Festival Lumen sa tohto roku v Trnave koná 2. a 3. júna na Trojičnom námestí, na pešej zóne, v Mestskom Amfiteátri a v Kine Hviezda. Festival sa za 25 rokov existencie stal najväčším gospelovým festivalom v strednej Európe. Na Trojičnom námestí v Trnave ho navštevuje každoročne okolo 10-tisíc ľudí. Viac informácií možno nájsť jeho na webstránke na FB-stránke.

Autor: -ts-/-ig-
Foto: Festival Lumen

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.