hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Festival Lumen zverejnil headlinera 2017, do Trnavy príde top kapela

Na festival sa po siedmich rokoch vracia nositeľ ocenenia Grammy.

Najväčší open city music festival u nás sa na jubilejný 25. ročník pripravuje vo veľkom štýle. Meno prvého zahraničného hosťa totiž garantuje najvyššiu kvalitu. Do Trnavy sa začiatkom júna po siedmich rokoch vracia americká alternatívna rocková kapela Switchfoot, okrem iného držiteľ prestížneho ocenenia Grammy.

Switchfoot získala Grammy v roku 2011 za najlepší rockový gospelový album „Hello Hurricane„. Kapela pochádza zo San Diega v Kalifornii a tvoria ju Jon Foreman (spev, gitara, klávesy), Tim Foreman (basová gitara, sprievodný spev), Chad Butler (bicie, perkusie), Jerome Fontamillas (klávesy, gitara, sprievodný spev) a Drew Shirley (gitara, sprievodné vokály).

Kapelu uznávajú aj mimo kresťanskej hudobnej scény

Po prvých úspechoch kapely na kresťanskej rockovej scéne prišlo svetové uznanie, keď sa štyri z ich piesní objavili vo filme Walk to Remember z roku 2002. To dopomohlo k vydaniu úspešného albumu The Beautiful Letdown v roku 2003, ktorý obsahoval hity „“Meant to Live“ a „Dare You to Move“ a jeho predajnosť prekročila hranicu 2,6 milióna predaných kópií.

Kapela Switchfoot vydala desať albumov, preslávila sa svojimi energickými vystúpeniami a zaradila sa medzi svetovú gospelovú elitu,“ hodnotia organizátori festivalu s tým, že k najväčším úspechom treba určite zarátať aj soundtracky k filmom ako Letopisy Narnie čo Spider-man.

Festival Lumen sa tohto roku koná 2. a 3. júna, Switchfoot ho budú v sobotu večer uzatvárať. Lumen sa za 25 rokov existencie stal najväčším gospelovým festivalom v strednej Európe. Na Trojičnom námestí v Trnave ho navštevuje každoročne okolo 10-tisíc ľudí. Viac informácií možno nájsť na webstránke na FB-stránke festivalu.

Autor: -ts-/-ig-
Foto: Festival Lumen /fln.sk/2017

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.