hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Tip na víkend: Pri Seredi pokračuje PATAgónia fest

Jednodňový festival nesie podtitul „Nebola to náhoda“.

Po úspešnom premiérovom ročníku čaká malá obec Pata pri Seredi (okres Galanta) na pokračovanie PATAgónia festu. Na druhom ročníku festivalu vystúpia aj kresťanské hudobné stálice ako N.D.E., Felice či An(dž)elino, chýbať nebude ani známa speváčka Janais.

Vystúpi sedmička domácich interpretov i hosť z Čiech

Účinkujúcich zoraďujme čiastočne žánrovo a tiež podľa ich konkrétnych časových požiadaviek. Usilovali sme sa o obmenu účinkujúcich z minulého ročníka, ale nakoľko kapely An(dž)elino a N.D.E. mali veľký úspech u tunajšieho publika, rozhodli sme sa pozvať ich aj tento rok,“ približujú organizátori. Okrem spomenutých interpretov na festivale vystúpi detská formácia S.I.L.A., kapela AME, Slnovrat, Felice, speváčka Janais s kapelou a predstaví sa aj hosť zo susedných Čiech – kapela Angles.

Organizujú ho povzbudení postupom v GT 2016

Festival bude i tento rok jednodňový a tvoria ho hudobné vystúpenia gospelových interpretov. Kapela AME, ktorá festival organizuje (na snímke hore), postúpila v súťaži Gospeltalent 2016 do semifinále. S podtitulom „Nebola to náhoda“ pripravuje druhý ročník festivalu v spolupráci s občianskym združením Patagon, kultúrnou komisiou obecného zastupiteľstva, obcou, farským úradom Pata a ďalšími obecnými neziskovými organizáciami.

Festival zastreší športový areál na Majerskej ulici v Pate už túto sobotu 18. júna od 15:00. Vstup je voľný.

patagonia II

Autor: -ts-/-pf-
Foto: PATAgónia fest

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.