hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Začal sa CampFest, do Kráľovej Lehoty smerujú stovky mladých i rodiny

Devätnásty ročník festivalu na Liptove nesie názov „Premena“.

Na Ranči Kráľova Lehota sa dnes začína Open Air Music Festival CampFest. Potrvá do nedele a opäť ponúkne zaujímavé spojenie domácich i zahraničných hostí, dobrú hudbu, hodnotné slovo, divadlo, kempovanie či sériu atrakcií pre mladých i celé rodiny.

Devätnásty ročník nesie názov „Premena“. „Máme túžbu, aby všetci zúčastnení žili cirkev v spoločnosti – práve tam, kde sa nachádzajú. Premenou je myslená transformácia spoločnosti cez praktický život, prácu, vzťahy, žehnanie, či modlitby,“ vysvetľujú organizátori.

20451709_1514569208602547_3260351048557393892_o

Čo vás cez víkend na Liptove čaká?

Z programovej časti festivalu sa možno pripraviť na vystúpenia týchto interpretov:

  • Jake Hamilton,
  • poľský Mate.O, Twelve 24 a ich energický koncert so svedectvami,
  • Draw the parade z Holandska,
  • rockovejší Altarive z Maďarska,
  • niekoľko vystúpení plánuje aj ukrajinská formácia Derech
  • domácich interpretov zastúpi každoročná kombinácia kapiel Timothy, Lámačské chvály, eSPé, Heartbeat, BCC worship či Tretí deň

Organizátori pozývajú aj na koncert dvojice projektu Heavy Rain či na temperamentné chvály s kapelami F6 a projektom Bararas. Fanúšikov tvrdšej hudby pozýva na koncert kapela Ignore!, vystúpi aj Dominika Gurbaľová či formácia HERO.

Detského návštevníka potešia vystúpenia projektu S.I.L.A.CMS – YOUNG CONTINENTALS. Hosťovať z Čiech príde chválová kapela Adonai z Českého Těšína a kapela Way to Go, ktorá sa stala víťazom projektu Gospeltalent 2016 v kategórii skupina.

CampFest nie je iba o hudbe, chystá sa aj 12 seminárov

Ak pre vás hudba nie je všetko a na CampFest sa chystáte aj kvôli hovorenému slovu, je pre vás pripravených celkovo 12 seminárov – okrem iných tém sa bude hovoriť o pôsobení Ducha Svätého, o mužskej a ženskej sexualite, o rodinných vzťahoch, o hľadaní a čakaní na životného partnera. „Spoločne sa pozrieme na medzidenominačné vzťahy, ako aj na rozdiely medzi kresťanstvom a islamom,“ približujú organizátori, pričom osobitne upozorňujú na seminár s názvom „Väzeň v moslimskej krajine“, na ktorom bude Petr Jašek hovoriť o tom, ako strávil 14 a pol mesiaca v sudánskom väzení kvôli pomoci tamojším prenasledovaným kresťanom.

cf 17 premena text

V DETSKOM STANE a v stane GARÁŽ čaká na deti veľa hier, divadla, tanca a aj čas chvál, napríklad s Braňom Letkom z Lámačských chvála LCH Kids! či zoskupením Fil3. „V BABY STANE sme opäť vytvorili priestor na oddych, prebaľovanie a nakŕmenie detí od 0-3 rokov a ich rodičov. Popri týchto stanovištiach sa deti môžu vyblázniť na externých sprievodných aktivitách, skákacích hradoch, trampolínach, vodnom futbale, jazde na koňoch,“ dopĺňajú tvorcovia festivalu.

20507714_1514568795269255_3505976345019844900_o (1)

Osobitne pozývajú na 1. ročník „Behu za ľudí bez Biblie„. Uskutoční sa v sobotu medzi 17:00 a 20:00 v športovej časti CampFestu (pri vodnom futbale). Za každého bežca darcovia prispejú sľúbenú sumu. Tá bude spolu s dobrovoľným štartovným darovaná organizácii Wycliffe Slovakia na vzdelávanie a preklad Biblie národom na okraji záujmu.

Pre tých, ktorí majú radi aj inú formu umenia, bude k dispozícii predstavenie rómskeho divadla BARARAS. Ide o hudobno-dramatické pásmo, na ktorom spolupracovali Rómovia a Slováci z viacerých regiónov východného Slovenska. „Ak máte medzi účinkujúcimi svojho favorita a radi by ste si zakúpili jeho CD, prípadne sa s ním stretli, odfotili, porozprávali, tak práve pre vás je tu tento rok väčší a lepší stan CAMPFEST HOME. Bude to priestor určený na autogramiády, ale aj na poskytovanie rôznych služieb či informácii o MPK a CampFeste,“ predstavujú organizátori.

Stále sa dá prísť, vstup aj jednodňový či trojhodinový

Na víkendový CampFest sa dá ešte stále prísť. Vstupné na mieste je 35 eur na celý festival, pričom deti do 10 rokov majú vstup za 1 euro. Zľavy na vstup majú aj dôchodcovia, vstup zdarma majú držitelia karty ZŤP a sprievod k osobe na vozíčku. Zakúpiť sa dajú aj celodenné vstupenky na konkrétny deň alebo jednorazové trojhodinové vstupy. Podrobnosti možno nájsť na oficiálnom webe festivalu v sekcii Vstupenky.

CampFest je open air festival, ktorý organizuje Mládež pre Krista – Slovensko. Od 3. do 6. augusta v lokalite obce Kráľova Lehota (pri Liptovskom Hrádku) ponúkne bohatý program, ktorého súčasťou budú pestrá hudba, dynamické chvály, hlboké uctievanie, inšpiratívne slovo, semináre či svedectvá na viacerých pódiách súčasne. CampFest sa teší obrovskému záujmu, každoročne sa na ňom zúčastňuje približne 5-tisíc mladých ľudí.

Autor: -ts-/Michaeala Paštrnáková + úprava
Foto: CampFest/-ts-

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.