hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

7 dôvodov, prečo počúvať gospel

Prečo počúvať kresťanskú hudbu? Prinášame sedem inšpirácií od čitateľov igospelu. Nájdeš medzi nimi aj tú svoju?

Existuje viacero dôvodov, pre ktoré ľudia počúvajú kresťanskú hudbu, ktorú u nás označujeme aj ako „gospelovú“, pričom v domácom prostredí máme na mysli viac jej obsah ako iba hudobný žáner. Dôvodov by mohlo minimálne toľko, koľko je poslucháčov gospelu. My vám prinášame výber siedmich inšpiratívnych pozvaní ku kresťanskej hudbe. Ich autormi sú čitatelia portálu igospel.

© Depositphotos.com/Jelena Jovanovic
Prinášame sedem inšpirácií, prečo počúvať kresťanskú hudbu

Prečo počúvaš gospel?

1.
MODLITBA – Gospel počúvam, pretože obohacuje moju vieru v Boha. Najviac však počúvam chvály, ktoré sú mojou modlitbou k Pánovi. Skrze ne chválim Pána, vyvyšujem Ho nad všetko, bojujem, rozširujem Božie kráľovstvo v mojom okolí.
(Ján, Stropkov)

2.
DOBRO – Gospelová – kresťanská – hudba je miestom, ktoré mi pomáha snažiť sa o dobro vo svete. Hudba, pri ktorej je dôvodom vzniku snaha o dobro, musí byť dobrým spoločníkom. Cez gospel viem aj v bežných okamihoch, že v živote naozaj víťazí dobro, je to pre mňa veľký motivátor!
(Daniela, Senica)

3.
POSOLSTVO LÁSKY – Gospelová hudba v sebe nesie veľké posolstvo lásky, ktorú má Ježiš k nám. Práve toto dáva gospelu vyšší zmysel ako má svetská hudba. Sú to hudba a texty, ktoré zväčša vznikajú v spolupráci s Bohom, preto ma táto hudba stále chytí za srdce.
(Pavol, Stará Ľubovňa)

4.
POMOC – Jednoducho preto, že mi pomáha ísť životom. Rada relaxujem pri hudbe, je to fantastické, keď môžem relax spojiť s niečím väčším. Viem, že pri gospelovej hudbe ide o viac a to mi pomáha prepájať zábavné s užitočným. Je to veľká pomoc vo všetkom, keď vieš, že v každej chvíli (ešte aj pri oddychu) sa môžeš pozerať nahor.
(Ivana, Bratislava)

© Depositphotos.com/Olga Yastremska
Je medzi dôvodmi aj ten tvoj?

5.
REALITA – Hudba je niečo, čo patrí do života ako soľ! Gospel môžem počúvať na ulici, doma v izbe, s priateľmi na akciách, v kostole, v škole, kdekoľvek. Toto všetko patrí k životu. Nemôžeme sa uzatvárať pred svetom a gospel je pre mňa spôsob, ktorý mi pomáha ostať v realite. Aj slabšie piesne začínajúcich kapiel, aj skvelé songy tých, čo sú tu roky, domácich aj zahraničných. Je to realita, ktorá má mnoho tvárí.
(Peter, Oravská Polhora)

6.
PRAVDA – Pretože prináša pravdu o Bohu, stáva sa prostriedkom prinášania evanjelia a modlitbou.
(Peter, Zvolen)

7.
POHODA – Gospel počúvam, lebo je to pohoda. Ani si neviem predstaviť svoj život bez dobrej gospelovej hudby. Počúvam ju veľmi často, mám ju veľmi rada. Aj keď mám náročný deň, s gospelom sa ľahko dostanem do pohody, lebo ma navedie na myšlienku, ktorá ma upozorní, že vo svete sú aj dôležitejšie veci ako to, čo práve riešim.
(Mária, Považská Bystrica)

Odpovede pochádzajú z víkendovej súťaže s igospelom. Ďakujeme všetkým zúčastneným (aj tým, ktorých odpovede sme neuverejnili) za zapojenie sa! Ďalšiu súťaž pre vás už pripravujeme.

Foto:
1. © Depositphotos.com/Jelena Jovanovic 2. © Depositphotos.com/Olga Yastremska

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.