hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Album, ktorý je dobré mať? Čo tak Jn 8,32 od kapely F6?

Ešte ste nepočuli nový album od F6? Rómska evanjelizačná kapela ním už zopár týždňov rozdáva radosť a povzbudenie. Pod názvom  Jn 8,32.
Poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí. Túto vetu ukrývajú vo Svätom Písme súradnice Jn 8,32, do ktorých je zaobalený celý album. „Tieto Ježišove slová zaznamenané v Jánovom evanjeliu chceme adresovať všetkým Ježišovým nasledovníkom. Veď On sám je cesta, PRAVDA a život,“ hovorí manažér a klavirista kapely Tadeáš Gavala.
© Kapela F6

Album Jn 8,32: Autentickosť, jednoduchosť, spoločenstvo

V poradí štvrtý album kapely F6 je živou nahrávkou chvál. Atmosféra, v ktorej dominuje autentická radosť, je silne nákazlivá a priamo pozýva k modlitbe. Tá sa počas 14 trackov strieda so skladbami, ktoré sú jej hudobným vyjadrením. Album je dynamickou, žánrovo rôznorodou prechádzkou gospelovým svetom, ktorý ponúka viac ako len hudbu. Gavala vyzdvihuje tri hlavné znaky albumu. „Je špecifický svojou autentickosťou, jednoduchosťou a atmosférou spoločenstva.“ Súčasťou albumu sú svedectvá a videoklipy, v balení nájdeme CD i DVD. Ukážky piesní si možno vypočuť tu.
F6 je šesťčlenná rómska kresťanská pop-rocková kapela. Jej členovia sú zároveň členmi 133. skautského zboru Čičva. Sídlia v Gréckokatolíckom formačnom centre pre Rómov v Čičave (okres Vranov nad Topľou). F6 je organizátorom rómskeho gospelového festivalu FestRom. Predošlými albumami kapely boli „Aké je dobré a milé“ (marec 2008), „Áno, je to ON“ (marec 2009) a „Vzbuď sa, Boží ľud!“ (júl 2012).
PROMO K ALBUMU JN 8,32 OD KAPELY F6:

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.