hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Bežme o dušu spasenú, inšpiruje novým singlom kapela Kéfas

Tri nové skladby sú ochutnávkou albumu, ktorý má vzniknúť v budúcom roku.

Na kresťanskej hudobnej scéne sú viac než dve desaťročia, napriek tomu ich tvorba neustáva. Naopak, kapela Kéfas z Ružomberka chystá nový album, z ktorého v predstihu predstavuje tri skladby. 

Za hudbou dvoch singlov – „Keď láska páli“ a „Bežím“ – je líder kapely Ľuboš Kútnik, text skladbám dodala M. Šimková. Novinku „Kam odlietajú lásky“ si hudobne i textársky pokryl člen kapely Vladimír Klimek. Všetky tri piesne hudobne prirodzene nadväzujú na doterajší charakter produkcie Kéfasu.

Bežím o dušu spasenú, snažím dostať sa priamo k prameňu,“ spieva Kútnik v skladbe Bežím. Myšlienku možno považovať za ústredný odkaz všetkých troch skladieb ako tvorby kapely, ktorá fanúšikom už roky ponúka priamočiare duchovné výzvy. Možno predpokladať, že tieto ponesie aj nový album. „Singel je predzvesť nového albumu, ktorý by sme chceli nahrať v roku 2017,“ približuje Kútnik s tým, že text ku skladbe Bežím inšpirovala biblická stať z 1 Kor 9,24.

Piesne nahrávali v októbri a novembri v košickom štúdiu Klakson s majstrom zvuku Romanom Šoltysom. Produkčnú pečať na nech zanechala samotná kapela. V novom roku plánuje Kéfas skladby ponúknuť aj na stiahnutie cez iTunes, Google Play či Amazon. Aktuálne sa však dajú vypočuť cez SoundCloud, resp. YouTube.

Zakúpiť sa však dá vianočný album „Jasná hviezda“, ktorou Kéfas vynovil klasické koledy. Nechýbajú na ňom tradičné koledy ako Daj Boh šťastia tejto Zemi, Ó, chýr preblahý, Aké to svetlo či Dobrý pastier sa narodil.

Autor: -ig-

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.