hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Debut worship kapely Willsons: Už nie je čas obchádzať meno Ježiš

Skladby novej kapely Willsons majú smerovať priamočiaro k Bohu.

Gospelový hudobný žáner Praise&Worship (resp. Modern Worship) má nový prírastok. Okolo multiinštrumentalistu, bývalého frontmana skupiny vždy@všade a hudobného producenta Viliama Šandora vznikla formácia s názvom Willsons (Ws). Kapela chce zasiahnuť medzinárodného poslucháča, už debut „How good“ naznačuje kvalitu a ďalšie smerovanie.

Willsons chcú prinášať radosť, zmysel a pokoj do životných okolností

Ako Ws veríme, že naše piesne budú môcť ovplyvniť ľudí veriacich i neveriacich v Európe, ako aj na iných kontinentoch. Texty piesní sú v anglickom jazyku a ich význam smeruje veľmi priamočiaro k Bohu,“ približuje novú hudobnú formáciu líder Viliam Šandor. Zdôrazňuje, že „už nie je veľa času na to, aby sme skúšali tvoriť texty, ktoré obchádzajú meno Ježiš či jeho jedinečnú možnosť prežívať náš život tu na zemi s Ním a mať istotu večného života„. Kapela chce cez hudbu poslucháčom priniesť radosť, zmysel a pokoj do ich životov či životných okolností.
Okolo skúseného speváka a hudobníka Šandora (v kapele spev, gitary) stoja mladí hudobníci Miloslav Hroboň (basová gitara), Jaroslav Pešek (bicie), Samuel Anďel (elektrická gitara) a Martin Benč (klávesy, programing). Debutový singel kapely nesie názov How good, Willsons k nemu natočili aj klip pod producentskou taktovkou CREA:THINK.

How good vznikla v prírode z vďačnosti za to, aký dobrý je Boh

Pieseň How good som napísal v lete minulého roku doslova na lúke pri koníkoch, keď som počas prechádzania sa po lesoch na Orave pociťoval ohromnú Božiu blízkosť a jeho dobrotivosť ku mne. Ako moju reakciu na toto všetko dobré som si sadol na pníček a obkolesený krásnou prírodou som jednoducho začal písať slová do telefónu,“ opisuje Viliam Šandor vznik premiérového singlu s tým, že krátko na to dostal aj hudobnú inšpiráciu, ktorú nechal pár hodín dozrievať. Netrvalo však dlho a pieseň bola na svete. „Tá neopísateľná radosť naplnená vďačnosťou za to, aký dobrý je náš Boh ku mne, sa predierala von, až som musel zohnať gitaru a začal som tvoriaci proces, ktorý dnes môžete počuť aj vidieť, za čo som nesmierne vďačný,“ doplnil hudobník na bicích, klavíri, akustickej, basovej aj elektrickej gitare, ktorý sa okrem iného predstavil aj ako porotca Veľkého finále ostatného ročníka celoslovenskej súťaže Gospeltalent.

Kapela Willsons pracuje na ďalších skladbách, pričom je podľa Šandora pripravená prísť „kamkoľvek nás pozvete, zavoláte či budete potrebovať„. Ďalšie informácie a aktuálne novinky o formácii možno nájsť na ich stránke.

Autor: ts / -ig-
Foto: facebook.com/viliamsandorband

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.