hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Deti naspievali emotívny song pre zosnulého chlapca

Detská kapela S.I.L.A. má emotívnu pieseň, ktorá je venovaná zosnulému chlapcovi.

Desiatka malých spevákov, ktorí sú združení v detskej kapele S.I.L.A., nahrala emotívnu skladbu pre zosnulého chlapca. S názvom „Nebo má ďalšieho anjela“ odkazuje, že raz sa všetci stretneme v nebi.

Nebo nie je výmysel. Sú v ňom aj deti, malí anjelici, ktorí nás predišli do večnosti. Nebo má stále ďalších a ďalších anjelov,“ hovorí autor piesne a zároveň detského projektu Vlado Bis. K dojímavej skladbe vytvoril hudbu a napísal text dva dni po tragickej udalosti. Spolu s deťmi ju venoval Matúškovi, ktorý bol spolužiakom jedného z členov detskej skupiny a dnes sa už stal ďalším anjelom v nebi, ako hovoria detskí speváci.

©Depositphotos.com/Bruno135
Detská kapela S.I.L.A. naspievala emotívnu pieseň „Nebo má ďalšieho anjela“

Nevznikla pre verejnosť, ale môže priniesť nádej mnohým

Autor pôvodne vytvoril pieseň, aby ju zaspieval na pohrebe. Nemal v pláne prezentovať ju na verejnosti aj neskôr. Prišli však podnety, aby pieseň zaznamenali a povzbudili ňou aj ďalších. Detská kapela S.I.L.A. ju vydala ako svoju debutovú, a tak snaha o vnášanie nádeje sa môže stať príznačnou pre celé jej ďalšie pôsobenie. „Pieseň je určená pre všetkých a naozaj to nemyslím ako lacnú frázu. Môže povzbudiť tých, ktorí stratili niekoho blízkeho. Skladba má čiastočne melancholický nádych, ale je hlavne o nádeji. O tom, že raz sa všetci stretneme v nebi. Dúfam. A verím,“ dopĺňa Vlado Bis. Jej predstavenie v období veľkonočnej oktávy vtláča skladbe osobitný charakter a vzácny odkaz.


Prečítaj si aj: 
Vznikla detská kapela, ktorá bude spievať o Bohu


Okrem autora hudby a textu sa na tvorbe nahrávky podieľali Matej Barok (elektrická gitara), Adam Váry (elektrická a akustická gitara) a Miro Teker (klávesy, programovanie). O celkový zvuk a mixáž sa postaral Martin Chovanec. Detská kapela S.I.L.A. vznikla v decembri minulého roku, názov je skratkou z anglického “Soldiers In the Lord’s Army”, čiže “Bojovníci v Pánovej armáde”. Skladba „Nebo má ďalšieho anjela“ je štúdiovým debutom zoskupenia. Viac informácií o kapele možno nájsť na FB-stránke.

S.I.L.A. – Nebo má ďalšieho anjela (lyrics video):

Autor: -ig-
Foto: ©Depositphotos.com/Bruno135

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.