hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Detská kapela sa spojila s GT Slávkou Tkáčovou, vznikol remake o rodine

Cover verzia Sna o rodine spája spev iba s klavírom a violončelom.

V súťaži o hymnu minuloročného Národného pochodu za život obsadila pieseň kapely S.I.L.A. druhé miesto a označenie detská hymna pochodu. „Sen o rodine“ teraz dostal novú podobu, na cover verzii sa podieľala aj Slávka Tkáčová, ktorá je aktuálnym Gospel talentom.

S.I.L.A. nespojila sily so Slávkou náhodou, moja voľba padla cielene na ňu. Jej hlas sa do tejto skladby a k našim speváčkam výborne hodí,“ vysvetľuje spoluprácu autor piesne a zároveň detského projektu Vlado Bis. Slávka podľa neho presne vie, o čom spieva, keďže – ako speváčky z detskej kapely – má viacero súrodencov. „A jej pohľad na model rodiny je takisto zhodný s naším,“ dopĺňa Bis.

Remake si zvolil iba klavír a violončelo

Kým pôvodnú verziu Sna o rodine hudobne uchopili do pop-rocku, remake doprevádza iba klavír a violončelo. Podľa tvorcov má byť cieľom akustickejšia podoba skladby. Cover verzia vznikla v KN štúdiu Richarda Čanakyho, ktorý stojí za mixom a nahrávaním. Spev spojil Slávku Tkáčovú s detskými spevákmi Monikou Bačíkovou, Leonkou Ocilkovou, Laurou Ocilkovou, Ľubkou Čupkovou, Jankou Čupkovou, Jankou Podperovou, Laurou Bačíkovou, vokálmi prispel Richard Čanaky. Na klavíri hrajú Miroslav Teker a Renáta Ocilková, violončelo patrí Laure Ocilkovej.

Autor: -ig-
Foto: S.I.L.A. a Slávka Tkáčová

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.