hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Držia spolu a sú hrdí, že veria: Štyria mladíci z One Way

Neboja sa priznať, že kráčajú s Bohom. Tínedžeri sa teraz klipom pýtajú, ako zvládnuť život.

Každá kapela si ľahko spomenie na svoje prvé hudobné kroky. Presne takými teraz prechádza skupina štyroch mladíkov, ktorí si hovoria One Way. Ani jeden člen ešte nedovŕšil vek dospelosti. Namiesto muziky overenej dlhými rokmi koncertov dnes preukazujú odvahu vykročiť k ľuďom, aby im povedali, že Boh je pre nich najlepšia cesta, za ktorú sa nemusia hanbiť. Súdržnosť mladej štvorky je cítiť aj z ich nového hudobného počinu „Otázka“.

Cieľom našej kapely je ukázať ľuďom, že nie vždy musia súhlasiť s týmto svetom a žiť ako žije svet. Chceme ukázať, že nie vždy je Boh ten nudný a zastaralý týpek, ktorý sedí na obláčiku a keď polieva kvety, prší,“ približuje fungovanie kapely basgitarista Martin Martiško. Upozorňuje, že Boh je viac a to „viac“ treba iba objaviť. Mladí hudobníci zo Záriečia (okres Púchov) sa charakterizujú ako kapela štyroch mladých chalanov, ktorí sa neboja priznať, že idú po ceste s Bohom. „A najradšej by sme to vykričali do celého sveta,“ uvádzajú na svojej stránke.

Nikdy nie sme sami, hovoria odvážni mladíci

Mladíci ešte len zbierajú potrebné hudobné skúsenosti a aj k tomu potrebujú dostatok odvahy. Povzbudením im môže byť nový klip, ktorý im k piesni „Otázka“ vytvoril ich priateľ a študent informatiky Martin Jancík.Ani jeden z členov ešte nemá 18 rokov, no napriek tomu sú všetci veľmi talentovaní hudobníci, ktorí sa naozaj snažia a žijú z lásky k Bohu a k hudbe,“ opísal Jancík kapelu s tým, že rozhodne stoja za povšimnutie. V novej skladbe ponúkajú podľa ich slov jednoduchý a pritom zložitý odkaz. „Celá pesnička je o jednoduchej otázke: Sme tu vôbec na niečo? Pýtame sa, či má vôbec význam dýchať na Zemi, či má význam počúvať veci, ktoré počúvame a vidieť veci, ktoré vidíme,“ vysvetľuje pieseň Otázka Martiško. „Čaká nás veľa, veľmi veľa zlých vecí, ktoré nás neminú, ale sme na to sami? Moja odpoveď: Nikdy,“ dodáva.

Pieseň skupina venuje mladým i skôr narodeným. Autorom textu i hudby je celá kapela v zložení Patrik Mišún (gitara, spev), Jakub Mišún (sólová gitara a spev), Martin Martiško (basgitara) a Marek Mikáč (bicie).

 Obrázok: Klip piesne Otázka / One Way

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.