hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Energická novinka a prvý klip GT Slávky Tkáčovej: Kým svet spí

K novému energickému singlu Kým svet spí Slávka pridala premiérový klip.

Absolútna víťazka tretieho ročníka celoslovenskej súťaže Gospel talent (GT) Slávka Tkáčová má svoj premiérový klip. Dostala ho energická novinka s názvom Kým svet spí.

Premýšľala som o tom, čo všetko sa dnes deje vo svete a že mnohí z nás sa neprebúdzajú kvôli budíku, ktorý ráno vyzváňa v našej izbe, ale často je to naše svedomie, ktoré nás zobudí zo spánku,“ vysvetľuje Slávka, čo ju inšpirovalo k vytvoreniu piesne. „Veľakrát premýšľame nad našou minulosťou, nad činmi, ktoré nás mrzia, ale nedáme to najavo,“ dopĺňa Slávka. Pieseň vytvorila netradične na dlážke v kúpeľni, pričom za 15 minút bol na svete text. Hudbu dotvorila za klavírom, kde doteraz vznikli takmer všetky jej piesne.

V tichu môžeme tvoriť lepší zajtrajšok, hovorí Slávka

Kým svet spí, kým je noc, môže človek v tichu porozmýšľať nad sebou, vtedy má čas zastaviť sa, usporiadať si myšlienky a zajtrajšok môže pretvoriť v lepší,“ hovorí aktuálny Gospel talent, čo stojí za názvom skladby. Námet na klip vytvorila Slávka spoločne s gitaristom Ľudom Billým, s klaviristom – bratom Hejom – a s kameramanom a producentom Paľom Pilipom. V klipe ako herec vystupuje Mišo Köry.

Slávka sa v tomto období pokúša zostaviť novú kapelu, keďže v štúdiu pokračuje už na vysokej škole ďaleko od svojho rodiska – v Bratislave. „Samozrejme, že s chlapcami zo Slnovratu zostávam naďalej v kontakte,“ zdôrazňuje, pričom plánuje aj vianočný koncert buď v Bratislave v novom zložení alebo doma v Bardejove.

Autor: -ig-
Foto: Archív Slávky Tkáčovej

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.