hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

F6 buduje skúšobňu, zíde sa každá pomoc

Gospelová kapela F6 buduje svojpomocne skúšobňu pre ďalšiu tvorbu. Hľadá pomocné ruky.

Aj takéto úlohy občas sprevádzajú bežný život gospelových kapiel, ak chcú tvoriť nové projekty a nemajú kvalitné zázemie. Rómska evanjelizačná kapela F6 potrebuje skúšobňu a rozhodla sa ju vybudovať z vlastných zdrojov. Každého, kto by chcel podporiť dobré dielo, pozýva k pomoci. „Zíde sa akákoľvek“, apelujú členovia.

Túžime pokračovať v službe, ktorú sme v roku 2007 začali. Naším cieľom je privádzať ľudí do Božej prítomnosti a skrze hudbu evanjelizovať nielen Rómov,“ vysvetľuje manažér a klavirista kapely Tadeáš Gavala, prečo F6 potrebuje vlastné priestory na stretávanie a hudobné skúšky. Kapela má dnes šesť členov, väčšina z nich patrí do 133. skautského zboru Čičva. Sídlia v Gréckokatolíckom formačnom centre pre Rómov v Čičave (okres Vranov nad Topľou), pre hudobné napredovanie a kvalitnú produkciu však potrebujú osobitný priestor. Začali preto budovať skúšobňu. Nejde o veľký projekt, napriek tomu si vyžaduje viac než si v kapele môžu dovoliť. S prosbou o pomoc sa tak obracajú na každého, kto chce podporiť dobrú vec.
© Kapela F6 / Marek Molnár

Podpora skúšobne je podporou nových hodnotných diel

F6 sa rozhodla postaviť si skúšobňu svojpomocne, z vlastných zdrojov. „Nemáme však dostatok financií na jej dokončenie. Akýkoľvek finančný príspevok či iná forma pomoci by boli pre nás dodatočne nádherné vianočné darčeky,“ hovorí Gavala. Verí, že sa nájde dostatok podporovateľov, ktorí spoločne aj cez symbolickú podporu pomôžu vybudovať dobré dielo, ktoré bude môcť prispieť k tvorbe ďalších hudobných diel a evanjelizačných programov. F6 má na svojom konte doposiaľ štyri hudobné albumy. Aktuálnemu s názvom „Jn 8,32“ predchádzali “Vzbuď sa, Boží ľud!” (júl 2012), “Áno, je to ON” (marec 2009) a “Aké je dobré a milé” (marec 2008). Kapela je tiež organizátorom rómskeho gospelového festivalu FestRom.

Ako a kde možno podporiť projekt skúšobne?

Ak chceš podporiť budovanie skúšobne pre F6, daj to vedieť emailom na tadeas@kapelaf6.sk. Priamy finančný príspevok možno poskytnúť na číslo účtu: 0660221247/0900 (Slovenská sporiteľňa).
© Kapela F6
© Kapela F6
© Kapela F6
Foto: Kapela F6 a Marek Molnár

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.