hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospel talent Slávka Tkáčová nahrala víťaznú skladbu

Víťaznú skladbu súťaže Gospel talent 2013 “Chcem veriť” nahrala absolútna víťazka Slávka Tkáčová.

Víťazná skladba tretieho ročníka celoslovenskej súťaže Gospel talent “Chcem veriť” má novú, profesionálnu podobu. Absolútna víťazka Slávka Tkáčová ju nahrala v rámci výhry v štúdiu speváka, hudobníka a skladateľa Richarda Čanakyho. Pod produkciu sa výrazne podpísal všestranný hudobník, spevák a producent Viliam Šandor.

Víťazná pieseň Slávky Tkáčovej získala nový šat, ktorým chceme speváčke pomôcť posunúť tvorbu na vyššiu úroveň,” uviedol Čanaky, ktorý stojí za programovaním, masteringom a mixážou piesne. Ako organizátor troch ročníkov Gospel talentu považuje nahratie skladby za dôležitý míľnik v hudobnej tvorbe autorky. “Veríme, že profesionálna nahrávka Slávke pomôže odštartovať novú etapu, ktorá prinesie mnoho dobrých skladieb a vystúpení,” dodáva Čanaky, ktorý je presvedčený, že o speváčke Tkáčovej ešte budeme počuť.

© Richard Čanaky
V štúdiu Richarda Čanakyho vznikla nová podoba víťaznej skladby Gospel talentu 2013 „Chcem veriť“ od Slávky Tkáčovej

Tkáčová s piesňou Chcem veriť vyhrala v októbri minulého roku súťaž gospelovej piesne Gospel talent 2013. Kompletné spracovanie skladby v profesionálnom štúdiu získala ako súčasť výhry. “To, že sa mojej skladbe venovali odborníci, je pre mňa obrovská podpora i záväzok,” hovorí Tkáčová s tým, že s finálnou podobou piesne je veľmi spokojná. “Slávka vytvorila skladbu, ktorá má veľký hudobný potenciál. My sme sa pokúsili iba ho využiť,” uvádza Šandor, ktorý sa výrazne podpísal pod výslednú podobu skladby. Nahral jej basovú, elektrickú gitaru, klávesy, dominantným vkladom sa podieľal na spoločnej kreativite i výslednom aranžmáne. “Pracovať so skladbou, ktorej slová a melódia sú hodné reanžmánu, je 50 percent úspechu. Dodať zvyšných 50 percent v tomto prípade bolo pre mňa radosťou,” dodáva všestranný muzikant. Spev pri nahrávaní technicky zaznamenal basgitarista skupiny F.B.I. Vladimír Bis.

© Richard Čanaky
Výrazným spôsobom sa pod finálnu podobu piesne Chcem veriť podpísal multiinštrumentalista, spevák a producent Viliam Šandor

Skladba Chcem veriť bude v týchto dňoch nasadená do rotácie vo vysielaní Rádia Lumen a ako novinka do hitparády gospelovej piesne Gospelparáda. Slávka Tkáčová ako víťazka Gospel talentu 2013 okrem profesionálneho spracovania a vysielania autorskej piesne získala aj elektroakustickú gitaru a ešte koncom minulého roka možnosť vystúpiť na festivale duchovnej hudby “HUDBA DUCHA” v Bratislave – Petržalke.

 

FINÁLNA VERZIA PIESNE SLÁVKY TKÁČOVEJ „CHCEM VERIŤ“:

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.