hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospelová scéna má nový debut, je ním album kapely Ignore

Kapela Ignore spája rockovú hudbu s rapom, fanúšikom ju ponúka na debutovom albume.

Slovenská gospelová scéna je bohatšia o ďalší debutový album. Predstavila ho kapela, ktorá spája rockovú hudbu s rapovou kultúrou a hovorí si Ignore (T.G.I.D.). Album „Svedectvo doby“ prináša desiatku piesní s „priamymi a nekompromisnými“ textami, čím chce zdôrazniť, že nehrá na dve strany.

Z našich textov je jasné, o kom spievame

Poznám viacero gospelových kapiel, ktoré píšu svoje texty o Bohu v rôznych inotajoch a metaforách, takto to kapela Ignore nerobí. Naše texty sú priame, otvorené a nekompromisné. Je z nich jasne cítiť, o kom spievame a na akú stranu sa staviame,“ predstavuje štýl kapely jej frontman Igor Paholík s tým, že priamosť textov možno niekoho prekvapí. Pre iného môže byť zasa novým hudobný štýl – tzv. rapcore, ktorý je zmesou rocku, punku a rapu. Kapela ho teraz predstavila v 10 skladbách na debutovom albume Svedectvo doby.

©Kapela Ignore
Kapela Ignore vydala debutový album Svedectvo doby

Spoľahni sa na Boha a odvráť sa od hriechu, vyzýva Ignore

Album sa zameriava na odkaz, ktorý je mottom kapely: „Dôveruj Bohu, ignoruj smrť, hriech“. Z anglickej verzie motta (Trust God Ignore Death!) vychádza aj skratka „T.G.I.D.“, ktorá dopĺňa názov skupiny. „Každá pieseň nesie tento odkaz a pridáva špecifické zafarbenie nejakého problému. Napríklad pieseň Môj Sen hovorí o márnosti tohto sveta a o nádeji na večný život. Pieseň Muž Blázon zas o podobenstve z evanjelia, či skladba Šach – mat o boji medzi čiernym a bielym svetom a nutnosti sa k jednému z nich pridať,“ približuje Paholík. Premiérový album je podľa neho určený pre všetkých, pričom vystupovali už pre 13-ročných, ako aj pre 70-ročných poslucháčov. „Samozrejme, väčšinovými fanúšikmi sú tínedžeri,“ dopĺňa Paholík.


Ukážky piesní
si môžeš vypočuť a album zakúpiť na webe kapely


Kapela Ignore pôsobí v zložení Jakub Torok (bicie, rap, vokál, texty), Marek Sojka (basgitara), Radovan Fujerík (gitara), Radoslav Šupolík (gitara, vokál), Igor Paholík (rap). Pod hudbu sa podpisuje kapela ako celok. Hosťami na debutovom albume sú Marianka Barenčíková (violončelo v skladbe Soľný stĺp), Nikoleta Galová (vokál v skladbe Petrova spoveď). O nahrávanie sa postaral Milan Bodnár, o mix a mastering Martin Chovanec. Skupina vznikla koncom roku 2011.

Ignore na festivale SEMFEST 2013 – Pieseň Soľný stĺp:

Foto: Kapela Ignore

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.