hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospelparáda: Ľudmila Koščová a Slávka Tkáčová ako novinky

Piesne speváčok Ľudmily Koščovej a Slávky Tkáčovej sa stali novinkami štvrtého kola hitparády gospelovej piesne Gospelparáda. Celkovo vedie Poetica Musica.

Štvrté tohtoročné vydanie Gospelparády Rádia Lumen prinieslo síce päť súťažných noviniek, ale iba od dvoch interpretiek. Okamžite po utorkovom zverejnení rearanžmánu víťaznej skladby Gospel talentu 2013 pieseň „Chcem veriť“ nasadili do aktuálneho kola hitparády. Gospelový talent minulého roka Slávka Tkáčová s ňou zabojuje o priazeň fanúšikov po boku štyroch nových skladieb od speváčky Ľudmily Koščovej. Všetky pochádzajú z nového albumu vďaky, chvál a uctievania „Príď“, ktoré Koščová vydala po siedmich rokoch od vydania CD-prvotiny „V Teba dúfam“.

Hneď štyri piesne z nového albumu Ľudmily Koščovej sme v Gospelparáde predstavili kvôli plastickejšiemu pohľadu na celok,“ vysvetľuje autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová. Prešovčanka do súťaže vstúpila s piesňami Príď, Duchu Svätý, Pán je moje svetlo, Vyvýšený a Pánov hlas. Zaujímavosťou je rastúca poslucháčska pozornosť v prípade Annamárie a formácie Jeho deti, ktorí sa v aktuálnom súťažnom kole posunuli zo siedmeho na štvrté miesto a s piesňou „Keď vchádzam do tvojho chrámu“ sa tešia už 6-týždňovej podpore fanúšikov. „Uvážlivo, nenápadne, ale isto zaujímajú čoraz viac uší hlasujúcich fanúšikov i pozorovateľov zdravého amatérskeho hudobného prostredia, ktoré popri hĺbke a vnútornom zábere textového vyjadrenia berie vážne aj citlivé zvládnutie hudobno-interpretačnej stránky,“ hodnotí pôsobenie gospelovej formácie v súťaži Rauchová.

Aktuálne sa hlasuje emailom

Gospelparáda priniesla krátkodobú zmenu v spôsobe hlasovania. Za favoritov v súťaži možno v týchto dňoch zahlasovať emailom na gospelparada@lumen.sk. Dôvodom je testovanie novej podoby webovej stránky Rádia Lumen, ktorá má v súvislosti s Gospelparádou zlepšiť pripojenie, formu hlasovania či komentovania relácie.

Hlasujúci môžu do uzávierky v utorok 28. januára o 23:59 udeliť podľa vlastného rozdelenia spolu 15 bodov týmto 15 piesňam:

Por.   Min.       Kolo       Interpret                                                        Skladba                                                     

01112*Poetica MusicaUspávanka nenarodeného
02912*Poetica MusicaPieseň matky
03812*Poetica MusicaMužom
0476Annamária a Jeho detiKeď vchádzam do tvojho chrámu
0566Tomáš Lajmon Pokánie
0658Sima MartausováKam tento svet speje?
07411KOMAJOTAMost
0824*Projekt ZboryNarodený
09313*Projekt Zbory To je ten
10new2Tim Timmons Starts with me
11newSlávka TkáčováChcem veriť
12new*Ľudmila Koščová & bandPánov hlas
13new*Ľudmila Koščová & bandVyvýšený
14new*Ľudmila Koščová & bandPán je moje svetlo
15new*Ľudmila Koščová & bandPríď, Duchu Svätý

Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 16:00 do 17:30, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v piatok od 2:00 do 3:30. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.