hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospelparáda: Prichádzajú Newworldson a Miriam Kaiser

Kanadské kvarteto Newworldson a skladateľka, huslistka a speváčka Miriam Kaiser prinášajú novinky do Gospelparády. Vedie stále Slávka Tkáčová.

Aktuálny gospelový talent Slávka Tkáčová stále dominuje hitparáde gospelovej piesne Gospelparáda, keď so skladbou Chcem veriť obsadila po šiestykrát v rade prvú priečku. V Gospelparáde môžeme počúvať jej víťaznú pieseň Gospel talentu 2013 v prevedení rearanžmánu Richarda Čanakyho a Viliama Šandora. Darí sa aj ďalším účastníkom minuloročnej súťaže Gospel talent – kapele Sion (skladba Vďaka Tebe), Annamárii a Jeho deťom (Keď vchádzam do tvojho chrámu) i DJ Besikymu s Jánom Kudlíkom (Ty ľúbiš stále), ktorí sa na 10. miesto posunuli spomedzi noviniek minulého kola.

© www.newworldson.com
Kanadské kvarteto Newworldson prichádza do Gospelparády so štyrmi skladbami z albumu Rebel Transmission 2012

Novinky aktuálnej Gospelparády priniesli pred Veľkým pôstom posledný rytmicko-tanečný set hneď štyroch skladieb kanadského kvarteta Newworldson, ktoré pochádzajú z albumu Rebel Transmission 2012. „Títo hudobníci majú veľavravnú schopnosť ľahúčko zasiahnuť do čierneho. Vedia poštekliť sluch a podnietiť smädné ucho poslucháča s dobrým vkusom po výdatnej porcii sviežo prepojených kvalít soulu, R&B, ale aj funky-jazz-rocku i reggae, o akejsi samozrejmej, radostnej rehabilitácii formy rock´n rollu v gospelových súvislostiach ani nehovoriac,“ hodnotí autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová. Spolu so zahraničným interpretom medzi novinkami do hitparády vstúpila domáca skladateľka, huslistka a speváčka Miriam Kaiser. Pieseň Viem je ukážkou hudobno-poetického charakteru a múzického ladenia pripravovaného albumu bratislavskej hudobníčky.

© http://www.miriamkaiser.sk
Pieseň Viem od skladateľky, huslistky a speváčky Miriam Kaiser je novinkou 9. tohtoročného vydania Gospelparády, skladba je ukážkou pripravoveného albumu

Aktuálny rebríček Gospelparády (9. tohtoročné kolo)

Por.       Min.      Kolo    Interpret                                                          Skladba                                                                          

01

1

6

Slávka Tkáčová Chcem veriť (1 810 hlasov)

02

5

3

SionVďaka tebe (552)

03

3

5

Kéfas Budem tu (518)

04

2

11

Annamária a Jeho detiKeď vchádzam … (444)

05

4

11

Tomáš Lajmon Pokánie (313)

06

7

4

Projekt ZboryUwielbiam Tvoje imie (219)

07

6

13

Sima MartausováKam tento svet speje? (145)

08

8

6

Ľudmila Koščová & bandPánov hlas (117)

09

9

5

TimothyPoď von! (66)

10

new

2

DJ Besiky feat. Ján KudlíkTy ľúbiš stále (38)

Novinky kola:

Miriam Kaiser:    Viem    (Singel z pripravovaného albumu)

Newworldson:   Old time religion    (CD: Rebel Transmission 2012)

Newworldson:   5, 6, 7, 8    (CD: Rebel Transmission 2012)

Newworldson:   Homeless child    (CD: Rebel Transmission 2012)

Newworldson:   Radio ghost town    (CD: Rebel Transmission 2012)

Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 16:00 do 17:30, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v piatok od 2:00 do 3:30. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.