hľadáme hodnoty
v hudbe i spoločnosti

Gospelparáde kraľuje Kéfas, novinkami domáce i české retro

Ružomberská gospelová kapela Kéfas úplne ovládla aktuálne vydanie Gospelparády, keď obsadila všetky tri prvé priečky gospelového rebríčka. 

Gospelová kapela Kéfas z Ružomberka, ktorá v tomto roku oslávi 20 rokov existencie, absolútne ovládla 43. kolo hitparády gospelovej piesne Gospelparáda. Tohtoročné verzie jej piesní „Len s ním“, „My ľudia“ a „Päť písmen“ obsadili prvé tri priečky aktuálneho rebríčka, keď od fanúšikov získali v ostatnom týždni najviac hlasov.

© Kéfas
Kapela Kéfas obsadila všetky tri prvé priečky rebríčka 43. kola Gospelparády

Andres úspešný už 13 týždňov, novinky sú návratom do minulosti

Aktuálne najdlhšie pôsobiacou súťažnou skladbou Gospelparády je „Láska …“ od Andresa & The Colorbandu. V rebríčku sa drží už 13 týždňov, v predposlednej októbrovej hitparáde sa navyše posunula na piate miesto. Päť súťažných noviniek reprezentujú domáce i české retro skladby „Pod vplyvom Ducha Svätého“ (od Illegal Party), „Koľko som blúdil“ (Andželino), „Plamienok lásky“ (Richard Čanaky), „Modlitba“ (Eva Henychová) a „Skús ma nájsť“ (JakubRafael). „Ide o sympatické slovensko-české starinky, ktoré sú na hudobnej gospelovej scéne značný čas, zarezonovali na mnohých pódiách a poslucháči ich podvedome vnímajú, poznajú ich texty,“ približuje výber súťažných noviniek autorka a moderátorka Gospelparády Diana Rauchová.

© Facebook.com/andresband
Pieseň „Láska …“ od Andresa & The Colorbandu sa v Gospelparáde drží už 13 týždňov

Gospelparádu vysiela Rádio Lumen v premiére vždy vo štvrtok v čase od 16:00 do 17:30, v repríze ju prináša v nočnom vysielaní v piatok od 2:00 do 3:30. Celú reláciu si môžete vypočuť aj v archíve Rádia Lumen.

Kompletný rebríček 43. kola Gospelparády

Hlasovať môžete elektronicky tu pridelením spolu 15 bodov 15 súťažným piesňam. Kompletné poradie aktuálneho rebríčka 43. kola Gospelparády z 23. októbra 2014, ktoré možno nájsť aj na webovej stránke Rádia Lumen, je nasledovné:

gospelparada _ 23_10 _ 01gospelparada _ 23_10 _ 02

Obrázok rebríčka: Rádio Lumen / Foto: Kapela Kéfas, Facebook.com/andresband

Nestíhate si prečítať všetky články, ale chcete zostať v obraze? Najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je nechať nám svoj e-mail a my vám pošleme vždy čerstvý výber najdôležitejších textov o dianí v hudbe i spoločnosti.
Poďte na to:

Máte pre nás tip na dobrý článok zo sveta hudby alebo spoločnosti? Sem s ním! Najlepšie tipy radi spracujeme.